temel reis

0 /
goretomb
senelerce fazladan ispanak tuketimine neden olan cizgi film karakteri.ara$tirmalar hic de soylendigi kadar demir ta$imadigini gosteriyor ispanagin.
lezzetlidir o ayri.
expert3
safinaza delicesine asik olan, onun icin kotu kalpli kabasakal ile surekli kavga eden ispanak’in olagan ustu guc verdigi yegane yaratik, usta denizci.
made in heaven
bastan assagi rezillik dolu bir cizgi filmdir bu..incelemek gerekirse bir kere en basta safinaz adi verilmis esas kizimiz kasarin onde gidenidir,kabasakalda ilginc bir seyler gorunce hemen onunla cikar kabasakal kendisine azicik sulanincada "temeel temeeel" diye kicini yirtar.temel’e gelince,ispanak tuketmedigi surece himbilin tekidir bir halta yaramaz,ispanak yiyerek super kahramana donusmesi cocuklarin korpecik beyinlerinde doping kullanimi fikrinin filizlenmesine neden olur.ben de amma doluymusum temel reise karsi..
sirinsem gunahim ne
denyo bir bilimadamının ıspanağın içerdiği demir mikterını yanlış hesaplaması sonrası ortaya çıkan çizgi film.resmi tarih böyle söylüyor.bence çiftçinin elinde kalan ıspanağı bitirmek amaçlanmış da olabilir.

ayrıca;çocuklara hayatta başarılı olmak için "her türlü puştluğa başvurabilirsiniz" mesajı veren tipik anglo-sakson karakter.

bonus:(bkz: şirinler komunistmiş)
sonsemskan
bir de bu temel reisin ülkücü olma durumu vardır...

-safinaz,aşağı ülkü ocağını bok götürüyo gelde bi süpür gı !!!

+ayol, bugün ocak kalabalık olacakmış.başka zaman temizlerim.yurtta ahmet kaya dinleyen öğrencilerin ifadesi alınacak...ne istiyorsunuz şu çocuklardan anlamam zaten ???

-solcu solcu konuşma lan kalk sittir ıspanak getir !!

optimus prime
turkcelesitirilirken neden temel reis dendeigini guzel yurdumda temelden baska reis yoktu da ondan mı temel reis diyorlar dedirten amerikan yapimi cok dandik bir cizgi filmin bas kahramani
igor
dogrulugu kanitlanamamakla birlikte, vaktiyle amerika da ispanak ureticileri cok zor gunler gecirmisler uretim bol tuketim sifir olunca mallar elinde patlamaya buyuk zarar gormeye baslamislar,ulan ne yapsak ne etsek derken donemin baskanina bir oneriyle gitmisler o da bir film yada cizgi film karakteri yaratilarak ispanagin yararlarina deginilmesi ve bu sayede tuketimin tavan yapmasi amaclanmis, devlet destegiyle 1-2 cizgi film yayinlandiktan sonra bir bakmislar ki cok tutulmus karakter, akabinde bunu bir seri haline getirip degisik olaylar ve karakterlere uyarlamislar ve gunumuzde bile acimasizca hala izletmektedirler, o degil cocuklugumda yedigim ispnaklarin sorumlusu lan bun adamlar hayir faydasi olsa neyse bos yere o rezil seyi yemisiz ya ona yanarim.

(bkz: yaziklar olsun)
roker phy
her erkek çocukta’acaba bende yesem şu pezevenk alicanı dövebilir miyim hissi uyandıran’yedikten sonra bundan gelecek gücün amına koyım dedirten,ıspanağı pişirmeden yeme kültürünü ortaya koymaya çalışan,romantikliğin ön planda olduğu gençlik hatası çizgi film.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol