televizyon

0 /
independence
insan hayatindan inanilmaz buyuk olcude zaman calan, caldigi zamamn kar$iliginda ise hemen hemen hicbir $ey kazandirmayan elektrikli bir ev aleti..dunyada olup bitenleri bir cam ardindan izlemenizi saglar.
spoiled
yuzlerce kanalin 24 saat yayin yapabildigi,her turlu bilgi ve haberin dunya uzerine ulastirilabildigi,iletisim agi icerisinde en onemli medyatik guc.
31subat
ilk ciktigi zamanlarda haftada yalnizca 2 gun ve cok kisa sure yayin yapan, ama yayinda olmadigi zamanlarda bile cocuk aklimizla ekranina kilitlenip "simdi biseler olacak" inanciyla beklememize sebep olmus, zamanla vaktimizin onemli bir kismini caldigini anladigimiz, son zamanlarda iyice yozlastigi icin yuzune bile bakilamaz hale gelmis eski sevgili.
seyhmerat
yalcin kucuk’un turkiye’ye sokmayi 15 yil geciktirdigi dunyanin en tehlikeli kutusu.yalcin kucuk bu konu hakkinda:"keske bir 15 yil daha geciktirseydim."demistir.gercektende televizyonlar artik gunumuzde belli guc odaklarinin propagandasini yapmaktan baska bir sey icin kullanilmamaktadir neredeyse.
goodygoblin
ilk versiyonları katot ışın tüpüyle çalışan,son zamanlarda lcd(liquid crystal display) olanları da piyasaya sürülen,ülkemize ilk geldiğinde bir araba fiyatında olduğu büyüklerimiz tarafından anlatılan,son yüzyıla damgasını vuran,uzakları yakın eden,dünyayı evimize getiren beyaz cam,elektronik alet.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol