tek başına tatile çıkmak

matrack
kendimce cesaret isteyen,kendiyle yalnız kalmaktan korkan,ya sıkılırsam diye düşünen insanların yanında, tek başına tatilden büyük keyif alan,her istediğini yapan,tembellik yapan,ya da kendini oyalayacak bir şeyler bulan insanların yaptığı/yapamadığı tatildir.

uzun bir zamandır yakın bir arkadaşımla tatil planlıyordum,ona göre iznimi aldım hesap kitap yaptım derken eleman motordan düşerek köprücük kemiğini kırdı.izine çıkacağım tarih yaklaşırken büyük bir kararsızlık içinde ne yapacağımı düşünüyorum.tatile gitmeyi,gezmeyi istanbul'dan içinde olduğum çevreden uzaklaşmayı da çok istiyorum.tek başıma tatile çıkarsam güzel butik bir otele gidip kafayımı dinlemeliyim ya da arabaya atlayıp iki gün bir yer de üç gün bir yerde kalıp keşif mi yapmalıyım bilemiyorum.tek kişilik tatili tecrübe etmiş suser'lerin tavsiyelerini alabilirim.
herkonudafikrimvar
bir erkeğin tek başına tatile çıkması (eğer çok sosyal bir tip değilse), erkeğin dinlenmekten çok ruhunun yorulmasına yol açıyor. insanlar sanki sürekli 'bu mal kim, tek başına ne işi var' bakıyor gibi geliyor. biriyle de tanışmaz isen daha da kötü. hiç çıkma daha iyi sanki.. not : geçenlerde 5 gece tek başıma tatile gittim, sosyal bir tip olmama rağmen 4. gün sıkılıp geri döndüm.
kadının tek başına tatile çıkması ise çok farklı bir yaklaşım, kadına bir anda özgürüm, rahatım, müsaitim sıfatı yüklüyor. bu sihirli kokuyu alan otel sahibinden servis şoförüne, garsonundan su sporları çalışanına, sörfçüsünden ferraricisine kadar herkes bir şekilde yalnız kadınla irtibat kurup onun gönlünü hoş etmeye çalışıyorlar. yani yalnız kadının tatili maceralarla dolu geçebilirken yalnız adamın tatili bunalımlarla geçebiliyor..
amfetaminizm
cinsiyetine ve beklentine göre değişkenlik gösterebilecek hadise .
şezlong, içki , kitap, deniz, uyku kombinasyonlarını istiyorsan iyi geçebilecek ve tek yerde yapılabilecek bir eylem . özellikle yoğun stresli iş hayatı olanlar için tek başına da olsa iyi geçirilebilecek tatil türüdür.
geri kalan türler için tek başına tatil yapmak bünyeye iyi gelmez aksine depresyon sebebidir.
cokfecikahkul
kadına zordur. ama keşkedir. tek başıma yapmadım ama tek başıma gidip döndüm. yolda bile yalnız olmak çok güzeldi. zaten hiçbi zaman yolculuklarda karşılaması için birisini istemem. böyle olmak bana kendimi daha güçlü hissettiriyor. yalnız yemek yemek,alışveriş yapmak,sinemaya gitmek mükemmel bence. tatil daha güzeldir sanıyorum.
borcu71
yıllardır gerçekleştirdiğim eylem. araçlara çadır, uyku tulumu ve sair edevat yüklenerek önceden çizilmiş bir rota çerçevesinde görgü, kültür ve gastronomik bilgi seviyelerini yükseltmek için yola çıkılır. bazı yerlerde güzel otellerde bazı yerlerde kamping alanlarında kalınarak sosyalleşme ihtiyacı giderilirken aynı zamanda yeni tanışılan kişilerin de tecrübelerinden faydalanılarak rota genişletilir. köy ve kasaba kahvelerinde takılınarak o yörenin sosyal, kültürel ve sair görüşleri hakkında bilgi edinilir. güzergah üzerindeki yerlerin meşhur ürünlerinden edinilir ve tatil dönüşünde sanki başka bir alemden geliyormuş gibi bir hissiyatın etkisinde bir sene yetecek kadar zindelik ve iç huzuru depo edilip sıkıcı, monoton ve bayıcı iş hayatına kalındığı yerden devam edilir.
michelanjole
cinsiyete göre ve yaşadığınız mekan koşullarına göre değişken olabilecek durum. (bkz: pippa bacca) durumu pek tatil ile alakalı olmasa bile, yer ve ortam koşullarının ülkeler arası değişkenliği için yeterli olduğunu düşündürür.
kişinin olayı reklam etmemesi durumunda karakterinin gerçekten çok güçlü olacağını da düşündürecek mevzu.
ayrıca; (bkz: inzivaya çekilmek)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol