taliban

0 /
sirinsem gunahim ne
insanları öldürmek için sebep bulmakta pek sıkıntı çekmeyen terör örgütü.
mesela,cep telefonu kullananları,"peygamberimiz zamanında cep telefonu mu vardı?" diye keleşle vururlarmış.(cattle da abdest suyu isitan insan modelide kesinlike vurulurdu zannımca).ilginçtir ki "peygamberimiz zamanında keleş mi vardı" diyenlerde kafirlikle suçlanıp vurulurmuş.
not:götümden uydurmuyorum,afganistan’dan kaçan biri anlatmıştı.
orqn
günümüz dünyasının en acımasız örgütlerinden biri.
en son bir öğretmenin --hükümet için çalıştığı gerekçesiyle-- kulaklarını kesmişler.
independence
usame bin ladin’in oldurulmesi sebebi ile bir intikam eylemi duzenlemi$ pakistan’da. ilk belirlemelere gore en az 80 ki$i hayatini kaybetti.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/17776893.asp?gid=381
independence
kabil’de zengin afganistanlilarin ve yabancilarin kaldigi bir otele saldiri duzenlemi$ler. uzerlerinde bomba duzenekleri bulunan militanlar oteli ele gecirdikten sonra 12 si sivil 17 ki$iyi oldurmu$. afgan guvenlik gucleri otelden 23 ki$iyi sag olarak kurtarabilmi$ ancak cati$malarda iki militan ile bir polis memuru ya$amini yitirmi$.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/20818644.asp
independence
her gun bir eylemi var bu orgutun, her gun ama. buyur bu da yenisi;

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/35581/21055613/1/abd-ussune-inanilmaz-saldiri-kamerada.aspx
independence
afganistan’da bir operasyondan donen asker ve polislere agir silahlarla pusu kurmu$lar. sonuc feci. 100 e yakin ölü;

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24448000.asp
independence
amerikan askerlerinin apache’ler ile bu otgutun militanlarina kar$i gercekle$tirdikleri bir operasyonun videosu yayinlanmi$. ekranda gorunen her beyaz i$ik bir insan demek, bunu du$unerek izlersen videonun deh$eti cok daha acikca cikacaktir ortaya;

https://www.youtube.com/watch?v=E_ztfPLaStg
independence
pakistan’da bir askeri okula saldiri duzenlemisler. en az 20 ogrenci ile 1 guvenlik gorevlisi yasamini yitirmis.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27781758.asp
independence
abs afganistan'dan ciktiktan sonra neredeyse ülkenin tamamini kontrolüne alan teror ergutu. şu anda kabil'i kuşatmış durumdalar, bir iki gun icerisinde kabil de dusecek sanirim.
independence
taliban kabil'i de ele gecirdikten sonra bebeksi bir kivamla yumusamaya gecti. kadinlarin calismalarina ve okullara gitmelerine izin vereceklerini, afganistan'ı bariscil bir anlasma ile devir alacaklarini bildirdiler.

öte yandan basini kapatmadiklari icin öldürülen kadinlarin haberleri gelmeye basladi bile. ayni zamanda kabil havalimanina gitmeye calisan insanlari, katlettikleri de soylenenler arasinda.

taliban'ın nasil bir orgut oldugunu unutmamak lazim.

1970 lerde rusya'nin afganistan'i isgaline karsilik olarak abd tarafindan kurulan, pakistan tarafindan eğitilen ve suusiler tarafindan finansal olarak desteklenen bir terör örgütü. yaptıkları katliamlarin minik bir kismini yine bu basligin entryleri arasinda gorebilirsiniz.

abd kendi yarattigi seytana kendi elleri ile afganistan'i teslim etti afganistan topraklarindan cekilerek. 20 senedir afgan topraklarinda taliban'a karsi surdurdugu ve soylenenlere gore 1 trilyon dolara mal olan savasi kaybetti ve yine soylenenlere gore talibanla bir anlasma yaparak afganistan'dan geri cekildi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol