stephen king

0 /
goretomb
yazdigi romanlar ne kadar ba$arili ise cali$masi sinemaya uyarlandigi vakit yonetmen tarafindan o denli de ba$arisiz yorumlanan yazardir.
carpediem
iki kitabinin arka arkaya okunmamasi gereken yazar. mumkunse iki kitabinin arasina farkli bir yazarin kitabi sokulmali. aksi takdirde ev gercekten nefes aliyor mu diye gecenin sessizliginde evin nefeslerini dinleyebilir, golun kenarindaki her evin lanetli oldugunu sanabilir, her yazarin hayatinda mutlaka acayip seyler oldugunu dusunebilirsiniz. bir de cocukluktan ciktiginizdan beri korkmadiginiz palyacolardan korkmaya baslayabilirsiniz.
underpressure
amerikalı ünlü korku romanları yazarı. yazdığı roman sayısı ellinin üstündedir. romanlarının yüzde doksanı filme çekilmiştir. maine eyaletinde yaşadığı için romanları maine’in derry kasabasında geçer. romanlarında daha çok arkadaş grubunun başından geçenlere değinir. korkutucudur, gece okunması tavsiye edilmez.
bütün kitaplarını okuduğum tek yazardır. tüyap kitap fuarı için türkiyeye gelmesi için dua ettiğim, hayal gücü sınırsız olan, günümüzün belki de en yetenekli yazarlarından birisidir.

capt it all
kitapları harika, filmleri berbattır. buna kendimce bulduğum neden şudur ki, kitap o kadar olağanüstüdür ki, kitabı okurken yaşarsınız. kitabın içinde bir karakter gibi hissedersiniz kendinizi. okurken korkarsınız. artık kitap sizin hayal dünyanıza göre şekillenmiştir. ama filmlerde durum farklıdır, çünkü filmlerde yönetmenin hayal gücünü izlemek zorunda kalırsınız, bu sebepten de filmler tad vermez.
van ness
şu anda cep adlı kitabını bitirmekte olduğum yazar.yaşı 59 dur ve maine de yaşıyor.cep telefonu kullanmadığını kitabının kapağından öğrendiğim yazar.
bgat
kara kule serisi okunup bitirilmeden hakkında yorum yapıp da bir fikir sahibi olduğunu düşünen, dolayısıyla da diğer yazarlarla anlamsız bir şekilde kıyas yapma ihtiyacı güden okuyucuların ister istemez bir eksiklik ya da yanlışlık içinde olmalarına sebebiyet verebilecek yazar.
bgat
geçtiğimiz haftalarda altın kitaplar’dan yazma sanatı adlı... kendisini, yazı hayatını, yazarlık hayatı sürecinde yaşadıklarını anlattığı kitabı çıkan mükemmel yazar.
shagrat
lanetli kitapları da mevcuttur.okumak istersin ama sürekli sorunları beraberinde getirir.ameliyat olmuşken bir oh çekersin sonunda okucam bu kitabı dersin sonra hayatında çoğu değişikliği bu kitabı okuyamadım ondan yapamadım diye düşünürsün ama hasta yatagında tam kitaba başlamışken ikinci bir ameliyat ile durumu çıkmaza sokan kitaptır.
(bkz: sadist)
(bkz: okumam okutturmam)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol