sözlük

0 /
orqn
şöyle boktan bir tarafı var bu sitelerin.

mesela türkiye başlığına ben " orta afrika’ da yer alan bir ülkedir " yazsam kimse buna karışamıyor, silemiyor. çünkü hikayenin en başında ’ bu sitede yazanların hiçbiri gerçek değildir ’ diye bir madde koyup her şeyden yırtıyorlar.

bu söylediğim şey çoğu zaman rahatsız edici olmuyor ama özellikle hakkında çok bilgi sahibi olunmayan bir konuda yazılan ve gerçekliğiyle yalanlığı pek kolay ayırt edilemeyecek entryler çok yanlış yönlendirebiliyor insanları.
selambengeldim
bilinmeyen kelimeler bulunabilir, herkes birşeyler yazabilir dilediğince. ama nedense saatlerdir sol frame kipirdamamaktadir. neden hiçkimse birşeyler yazmamaktadir acaba?
hapitut b
içinde birçok kelimenin, aynı dille yazılmış mealinin olduğu, yurttaşlar dillerindeki kelimelerin manasını doğru bilsin, bilmedikleri kelimeler varsa da bunları öğrensin diye piyasaya sürülmüş ufak tefek kalıncana kitap.
nihilist
sozluk denilen sey kitlelerin afyonu, sozluk denilen sey oyle seylerden iste; oyler derken bu yole aslında anlatamıyorum iste bir kelime ile simdi cumleler kurucam cumleler kurucam ki bende ole bir sey olayım seyinden. yani o sey aslında sey gibi bir sey.

ben aslında bir seyim.

sozluk denilen sey; ki bu sey aslında sozlugun kendisi; adı ustunde sey, neyse konumuza yani seye yani sozluge donelim-ki bilmiyorum ama fark ettiniz mi, hımm anlam dususu oldu sanırım oyle kabullenin bir onceki cumleyi, ha iste fark ettiniz mi bilmiyorum ama ironi oldu, iste bu sey nedir, bu yazının konusudur ama bir yerde yazı olması icin icerikli lazım gelir.

vazgectim ben bir icerigim.

sozluk ve icerigi bunlar bibirini tamamalr mı yoksa biri olamdan digeri olmaz mı gibi sorunsalları bir kenara bırakırsak, ki bu tur bir sorunsalın yeri ezgu serap ile duzenlnicek bir zirvede yatar, sadece nedir onu desmek hatta eselemek gerekir.

simdi efenim sozluk denilen seyin varlıgı iceriginden gelmektedir; icerigin yartımı ise yaratanda gizlidir, yaratmak allaha mahsusdur diyorum bu kısımda zira yuzde 50 ole diyor secmen sınıfından.

sanırım ben yaradanım.

yaratmak demisken yartım nedir, yaratmak nedir?

aslında beylik laflar sosoyopolitik incelemeler hani bilemediniz en azından bir kac virgullu ve baglaclı cumleler kurulabilir ama ozetlersek; yaratmak dedigimiz sey burnumuzu karıstıra karıstıra elimize gelen sumukleri hap yapmamızdır; sonrada iki parmagımızın arasına sıkıstırıp attıgımız safhaya gelrizki burada atılan seyler yani haplar yaratımdır.

sozlukte budur; sumuk vaziyetinde yazılanlar ve ortaya savrulan haplar; ne azı ne fazlası, ustelememek sanındandır bireyin, olesiye otelememk gerekir.

ben bir sumuk muyum?

neyse konumuza donersek ve ulan nihilist sen simdi wimblendon finalimi analtın sozluk mu anlattın diyenler icin bir ozet gecersek elimizde su kalır;

sozluk herseydir ve yapısı itibari ile hic bir seydir; sozluk bir yartımdır kısaca ve yaratanlarda bu salklıkta halusulasyon goren otekilerdir dedik.

ben yoksa oteki miyim, burasıda neresi allahım.

oteki demisken bu onemli bir seydir; sozluk kadar bir sey olmasada onemlidir yani, ne biliyeim bi tabak kuru fasulye kadar onemlidir mesela; benim kadar onemlidir yada senin kadar; o kadarını bilemem o senin sana duydugu saygıdan ileri gelir beni karıstırma.

efenim bu sey deigimiz sey yani oteki; bizden olmayandır; bizden olmayının onemi farklı olamktan ibarettir. farklı olmak herkes gibi olmamak ise biz aynıyızdır ama elbet aynılıgı tespit edebiliyorsak ortada bir farklılık vardır ve bu farklılık iste bu vesile ile bu akdar kolay bulunamadıgı icin ozel ve guzeldir. sozlugunde guzelligi otekiliktir; aynı olmamaktır, caba baska bir seydir yapmak baska bir sey; o yuzden farklı olma cabası asla alkıslanmaz.

ben koca bir alkıs ama annem beni kandırmıs.

alkıs dedikte; populerite aklıma geldi. sozluk bir populizm aracıdır aptal oyuncagıdır; sozluk ufak kitlsel bir meshuriyet aracıdır sizler ise piyonalrı; "beni sizler var ettiniz" der sozluk yalnız kaldıgında kimse duymaz hissetmek gerekir.

popilizmdir cunku demokrasidir aynı zamanda, demokrasi secmekten ileri gelir; bu sozluk icin artı oydur eksi oydur ne bu bole oydur ama secmektir.

secmek dedigimiz seyde kitlelere verilmis afyondur; duzeni saglar otekilendirmeyi engeller; aslında sozluk sozlugun kurdudur burdan bakınca; aynı olan iyidir secilendir de farklı olan boklanırda e otekilenme nasıl yasar?

yasar dedimde aklıma geldi; aynı olan yasar farklı olan bir sey demeye calsıan yasamaz ole de nalet bir yerdir aynı zamanda.

benim gibi senin gibi pis biseydir bazı bazı...

nihilist bir seydir bazılarımız gibi, o kadar nihilsit bir seydirki yoktur bile otekilerimiz gibi...0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol