solaryum

cilt kanseri riski taşıdığı halde belli bir kesim tarafından ısrarla vazgeçilmeyen ten renginin bronzlaşmasını sağlayan teknolojik alet.
bayanların kıs mevsiminde bile ısrar girdikleri ve insanlar arasında uzaylı gibi dolasmalarını saglayan bir alettir.
bana biraz kurgu gibi gelse de(lan ne birazi, resmen kurgu), $u $ekilde kazalara da sebep olabiliyor;

http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=5&vid=1118&bid=1&hid=12782806
ankarada iyi bir ekmek kapısı. misal bilkent centerin yakınlarındaki bir tanesine gitme gafletinde bulundum insanlar solaryum kuyruğuna girmiş, sanırsınız karneyle ekmek dağıtılıyor o derece.

bir de çok lüks bir şey değil fiyatları gayet makul ama kapalı alan korkusu olanlara ve cildim en değerli giysim kansere yar etmem onu diyenlere önerilmez. zira kısa vadede çok bir zararı olmasa da bağımlılık yaptığı da ayrı bir gerçek. o nedenle uzak durmakta fayda var.

bir de yaşlı başlı, kelli felli, göbekli amcalar allah aşkına tek eksiğiniz solaryum mu? uzak durun şu meretten..

18 yasindan kucuklere yasaklanmasi ve yetiskinler icin de ancak zararlarini gosteren yazi okunduktan sonra onaylanmasi ve kullanilmasi yonunde calismalar baslatilmis. yilbasindan sonra karar yururluge girecekmis.
Esmer olduğum halde bugün yapacağım şeydir kendileri. Paraya kıydım bugün deneyeceğim.. Deneyimlerime göre artık sonuçları yazarım.. Umarım zenciye dönmem..


Edit : Sunny Point Beauty diye bir yere gittim Acıbademde, gayet iyiydi, korkum vardı ama şuan hiçbirinden eser kalmadı. Rengime gelecek olursanız, umarım çoook uzun süre bu renkte kalırım..