sms

0 /
independence
short message service nin kisa yazilimi..yani kisa mesaj servisi..gerekli gereksiz her yerde telefonun zangirdayarak gelen mesaji bildirmesi ile konsantrasyon daga kacar.bir de mesaj okunur ki $oyle bir $eyle kar$ila$ilir.."naber?"...e cu$.
independence
en gereksiz anlarda arka cepteki telefonun kipra$masi, belki onemli bir $eydir diye elin arka cebe gitmesi ve telefonun sicacik yerinden cikartilarak mesajlarin incelenmesi ve inceleme sonucunda "naber?" $eklinde bir mesajla kar$ila$ilmasi ve buna benzer yiginla gereksiz mesajlar almamizi ne yazik ki saglayan bir gsm oparatoru servisi.
esek sipasi
operatorun telsim tarifen de cep partner olunca beles olan hatta bu belesliginden dolayi bokunu cikardigin "tmm" demek icin bile yolladigin e bu kadar cok yollayinca da sag bas parmaginda hasar meydana gelmesine sebep olan yaradaninin beynine kurban oldugum muthis bir teknoloji
abyss
3,5 yildir usenmeden bir deftere yazdigim iletiler. ister turkcell olsun ister avea, hangi hattan ne sms’i gelirse itinayla ajandaya yazarim. bir nevi gunluk olarak da kullanilabilir. toplamda gelen mesaj sayisi 5000’i gecmisken, sadece bu yil gelenler 800’e yaklasmistir.
sempatiksinirsistemi
kontorlu hatlar icin ucreti iki kontur olan 160 karakteri kapsayan insanlarin 2. mesaja gecmemek adina(2. mesaja gecmek 4 kontrn gitmesi demektir)turlu taktikler gelistirdigi olmazsa olmazlardandir.
phoebus
faturalı hattlarda 160 karakter genelde bünyeyi pek üzmez.hatta özellikle bir satır fazla yazarlar.özentilikten olsa gerek.
duygusuzum
salakça mesaj sallamayın
sizi manda sanıyolar
sebep muhtemelen sorumsuzluğun
yukardaki şekilde başka türlü açıklamaya çalıştığım teknolojik terim
carpediem
bazen gerçek oldugundan şüphe edilir. birkaç kere okunur, kimden geldigi kontrol edilir. beklenen kişiden mi gelmiştir acaba diye. ama bir kaç kere okunsa da bazen gerçek olduguna inanılmaz, o kadar düşündükten sonra beyin oyunlar oynayabilir sahibine diye...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol