siyah

0 /
daruga
havanın soğumasıyla yine çoğu kişinin büründüğü renktir. allahtan aramızda gençler ve modayı takip edenler var, yoksa topluca kararıp gideceğiz.
aello
bir renk değildir. pigmentleri emmesinden mütevellit bir şey yansıtmaz, hiçbir şey görünmez, bu yüzden renksizliktir. karıştırılmamalıdır.
flavor of the week
lise zamanlarında farkedilen, bağımlılık yaratan, sonradan o kadar da güzel olmadığı farkedilse de kopulamayan tarzda alt şarkısı. anısıyla sevilen şarkılardan olması muhtemeldir.
sistematik kedi
bir renk olup olmadığı tartışılan kavram. siyah gönüllerde bir renktir elbet, görmezden gelinemez. ancak lisedeki fizik derslerinde "siyah bir renk değildir." diye öğretilmiştir birçoğumuza. çünkü tüm renkler beyazın ışıması sonucu meydana gelmiştir ve siyah bunlardan biri değildir.
kan ve toprak
renk olmayan iki olgudan biridir. ne beyaz renktir, ne de siyah. isyanın ve kibrin simgesidir. soğuktur ama güzelleştirir, güçlü yapar. aslında yoktur. o olmadığı için sen varsındır. siyah ben varım diyenlerin varlık göstergesidir.
vücüdü saklamaz! aksine ortaya çıkarır.
ölümün izidir ; var olan en büyük gerçekliğin şahididir.
scary miss mary
ilginç olan şey, her renk ışık karıştıgında ortaya çıkan renk beyaz, her renk boyayı karıştırdıgımızda ortaya çıkan renk siyahtır.
angelus
ışık prizmasında kendine yer edinmemiş olan renktir. zira şahane bir olaymışcasına kendini her yerde belli etmez. son derece asil bi o kadar da mütevazıdır.

http://www.astrokaktus.com/digitalphotography/kamera/delovanje/prizma.gif
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol