sinema

0 /
ugh
film gosterimlerinin yapildigi,girisi ucretli salon.yeni filmlerin gosterimlerinin tamami sinemalarda yapildigi icin sinema ile film kelimesi ozdes gibidir.
kumralada
vcd,dvd vslerin artmasiyla pabucu dama atilan yer.bizden onceki kusagin bize yazlik sinemalari anlattigi gibi,biz de bizden sonrakilere sinemayi anlatacagiz boyle giderse.kim ne derse desin sinemada film izlemenin keyfi baska.
tiryaki
heykel,resim gibi diğer görsel sanatlarla ortak bircok özelliği içinde barındırmasına rağmen yazınsal özellikleriyle diğer sanatlardan ayrılan popüler bir sanat türüdür sinema.müzikle her daim içiçe olmasının yanısıra diğer sanat branşlarından her zaman daha fazla ilgi görmektedir. sinemanın her daim geniş kitleleri ardından sürüklemesi ;cıkar amaclı odakların ilgisini cekmiş,sık sık bir propoganda aleti olarak kullanılmasına,kısacası bu sanatın sömürülmesi sonucunu doğurmuştur.
mrvai
medyanın bir alanıdır.vazgecilemeycek kadar büyüleyici,etkileyici,güçlü onemli bir sanat dalıdır.her ürün bu ortamda sanatsal olacak degildir,diğer her şeyde olabileceği gibi.diyalog degil hareket sanatıdır.her şeyi içinde barındırabilir ama en yalın halde oldugu zaman güzel ve etkileyicidir.
(bkz: sanat)
sertac
1895 yılında lumiere kardeşler tarafından ilk örneği halkın huzuruna çıkarılan, sonraları alıp başını uçup giden, zamanla bir sanat olduğu-olabileceği anlaşılan, geniş kitleleri etkileme nedeninin sanat olma özelliğinden çok çabuk ve kolay tüketme aracı haline gelmesi olduğu, tartış babam tartış bitmez bir konu. hayatta en sevdiğimşeylerden biridir.
passive
türkiye’nin en iyi ’türk’ sinema dergisi.bu ay kült filmler kitapları serisine başladı.kaçırılmamalı...
kimiltrojen
televizyon olmadiği zamanlarda haberlerin gösterildiği şimdi ise genç çiftlerin film izlemek bahanesiyle sevişmek için gittiği karanlik mekandir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol