silah

0 /
independence
insanlarin kendilerini savunmak amaci ile ta$devrinden gunumuze kadar durmadan yatirim yaptiklari ve durmadan geli$tirdikleri aletler.
ithilquessir
savunma amacli uretilip saldiri amacli kullanilan aletler butunu. herkesin bir oncekini bahane olarak gosterip, bunu kendi silahlanma gudusune alet ettigi tehlikeli cihaz.
seyhmerat
turgut özal’ın gelir sağlayıp günü kurtarmak için yaptığı bir yasayla ülkemizde kişisel olarak edinilmeye başlamış olan dünyanın en lanet aleti. özal’ın çıkardığı o yasadan bir çok eş dost ahbap bedavadan silah ruhsatı alabilmiştir.
lady rosenred
doğu karadeniz bölgesi’nde (özellikle trabzon’da) gücü,erkekliği vs. simgeler.herkes de vardır,olmazsa olmazdır zira.eğer silahın yoksa "sen erkek misin bea?" sorularına maruz kalırsın ya da "zayıf" biri olduğuna kanaat getirirler.oysa bilmezler ki bu silah dedikleri meret can alır,yuva yıkar,gözyaşlarının sel olup akmasına neden olur.e silahı güç simgesi olarak gören zavallılar hadi sizden geçtik o çocukların günahı ne!!! onların eline silah vermek niye? onların eline kalemden başka yakışacak silah yoktur ,olmaz olsundur.(bkz: kalem kılıçtan keskindir)
kalidor
kolluk kuvvetleri haricinde, bileğinin kuvvetine güvenemeyen dallamaların taşıdığı; sözde erkeklik(!) sembolü.
aloha haleluya
silah , çıktığı bedenin kafasına doğru silah çekmiş bir kolu temsil etmektedir. kendisi süper bir şey olmakla beraber, anlık duyguları mükemmel biçimde yansıtmaktadır. soluna başka bir smiley getirilmezse hiçbir amacı yoktur bu smileyin.
(bkz: hamza silah)
http://img174.imageshack.us/img174/3387/hamzasilahwz3.jpg
independence
silahlar ile alakali $u $ekilde istatistiki veriler var elimizde.

misal dunyada her 3 erkekten birisi silahli.yurdumuzda ruhsatsiz silah orani ruhsatli silahlarin yakla$ik uc kati, bunun sebebi de burokratik engellerin a$ilmasinin hayli uzun surmesi.dunyadaki silahlarin %74 u sivillerde, kisacasi polis asker ve benzeri kolluk kuvvetlerinin kullandigi silahlar toplam silahlarin sadece %23 unu olu$turuyor.bu silahlardan kastimiz kucuk silahlar(tabanca tufek vs.), tanktan toptan roketatardan ya da isi gudumlu nukleer fuzeden bahsetmiyorum.

sen kalk bu kadar silahlandir insanini, sonra maclarin sevincini havaya ate$ ederek kutlamayalim de.hic sebep bulamazsa otobandaki tabelalara ate$ eden bir irkin evladiyiz biz, elbette maclarda havaya ate$ edecek adam.ke$ke etmese ama edecek.o zaman silahlanmanin onune gececeksin, silah kacakciligini sifira indirgeyip satilan tum silahlarin izini sureceksin.bak bakalim havaya ate$ eden kaliyor mu o zaman.

ibi$!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol