scrabble

sergey
lise yillarimda okul takiminin kaptanligini yaptigim, ingilizcesinin yarismasinda iki sene ust uste derece aldigim, ozel bir sozlugu bulunan, okey ve batakla beraber vazgecemedigim oyundur ancak ingilizcesini kimsecikler oynamadigi icin rakip bulmakta zorlaniyorum.
pixie
çok eğlenmezsiniz scrabble oynarken. yarılmazsınız. "uydurma lan yok öyle bi kelime" şeklinde muhabbetler döner çok çok. birkaç gün sonra kahkahalarla "abi adam manifesto yazdı ben de onun m harfini kullanarak ultimatom yazdım manyak puan topladım" demezsiniz. ancak hakkını yemeyelim kaliteli bir oyundur. beyin kıvrımlarınızın büyüdüğünü hissedersiniz.

tabu tarafından pabucu dama atılmıştır. aslına bakarsanız bütün oyunlar tabu tarafından berteraf edilmiştir, tabu gelmiş ve piyasayı darmadağın etmiştir. scrabble’a yazık olmuştur.
ilseyim
puanları yerlerde sürünenlerin "bana da adam akıllı harfler gelmez ki" diye sıyırmaya çalıştığı, birazcık edebiyat bilgisi olanların "ama yok öyle bi kelime, o türkçe değil" diye rakiplerinin kelimelerini kabul etmemeye çalıştığı, osmanlıca bilgisi kuvvetli olanların bir sürü arapça farsça eski kelimeyi dayatmaya çalıştığı oyun. son zamanlarda gazetelerde de scrabble bulmacaları vardır. hedef bir puan veriliyor ve o puana ulaşacak kelime yazman isteniyor.
tzevryl
reklam yapmak olmasın zira benimle sitenin hiç bir bağlantısı yoktur, www.oyunus.com sitesinden wordabula adıyla, üye olunarak oynanabilir.
insl
klavuzu fenalık getiren kelime oyunudur. oyunu daha eğlenceli hale getirmek için minumum harf sayısı ve süre belirlenebilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol