scientology

spooky
zengin unlu holywood starlari arasinda bir modaymis gibi yayilan, son donemlerde turkiye’de de cok siklikla konusuldugunu duydugum kendi kurduklari kurallar etrafinda yasayan dinsel olusum.
angelus
nedendir bilmiyorum sadece ünlü bireylerin oluşturduğu bir tarikat görünümündedir. bir şekilde medyaya yansımış olan müridleri vardır. futbolcusu, film yıldızı, şarkıcısı hep bu tarikattandır lakin merak ediyorum hiç normal yaşam standartına sahip üyeleri var mıdır? örneğin harlem de bakkallık yapan bir müride sahip midir sahipse niye diğerleri gibi itibar görmemektedir merak ederim.
passive
scientology -- 1954,te los angeles te lafayette ronald rubban ve onsekiz havarisi tarafindan kurulan bilim kilisesidir. 8 milyon uyesi oldugu biliniyor,3 bin kiliseleri 120 ulkede misyoner irtibat ofisleri var. scientology bugun 40 yasindaki liseden terk ve ikinci kusakkilise uyesi olan david miscavige tarafindan yonetiliyor.


from vikipedi
seyhmerat
brüksel’de koca bir mağazaları olan tarikat. ve de bir sürü kitap satıp insanları yanlarına çekmeye çalışmaktadırlar ama ne zaman görsem boştur.
elma sekeriiii
tom cruise bu ’dinin’ kurallarina oylesine tutulmus kalmis ki her karisini 33 yasina geldiginde bosuyor arkadas.

33 sayisi bu din icin kutsal bir sayi cunku.
elma sekeriiii
bu ’din’e göre, dogum yaparken ses çıkartmak çok büyük bir günah. doğumun normal doğum olması gerekli ve tek bir ses çıkartmadan yapılması lazım.


yuh oğlu yuh.
cirkinbeti
başta insanların kişisel gelişim için kurduğu felsefe zamanla dini bir akıma dönüşmüş.
bir varlık çıkıyor anlaşmazlık yaşadığı bütün varlıkları yanardağ tepesine bırakıyor sonra bizler bu kötü ruhların etkisinde kalıyoruz ne zamanki kötü ruhların etkisinden kurtuluruz o zaman mutluluğa ereriz ana tema bumudur ?
e tamam inanç saygı duyalım ,duymak gerekir ama bir yere kadar diyor insan.
soluk benizli zenci
pastafaryanlığın da din olduğu a.b.d’de fazla abartılan mezhebimsi şey. para ağının ortasında yer alan dini kurum. bir çok açıdan bizde de benzerlerini görmek mümkündür. tabi bu tarikat kendi kilisesini kurmuş, kendi reklemını ünlüler üzerinden yapmış ve çok ciddi popularite kazanmıştır. hay kedi canınızı sizin.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol