scaryguy

0 /
fasa fiso
entyleri ile gitmesi isabet olmus eski yazardir.guzel olmustur, bahar temizliigi olmustur.hayat ne guzel cicekler bocekler vapurlar falan.
chavez
bugün laiklik ve atatürk üzerine mesai harcamış şahıstır. sözlükte estirdiği şeriat rüzgarına kapılıp entrylerini okudum.
ve gördüm ki okumuş çocuk... yanlış anlaşılmasın atatürk’ün kurduğu ülkenin nimetleri ile okumuş ve büyümüştür. çünkü sekularizmi, laikliği öğretmezler şeriat eğitimi verilen ülkelerde...
her ne kadar cemaatine üye olmadığını iddia etse de hayrandır fethullah gülen’e... isim benzerliği değildir. bildiğimiz, ülkesinde hüküm giyip a.b.d.’ye kaçan fethullah gülen’e...
acımasızdır darağacında üç havuç diye benzetme yapacak kadar... oysa ki peygamberinin ne kadar merhametli olduğunu da biliyordur eminim.

amerika’yı sekularist saymaz, haklıdır. türkiye’yi laik sanar buna karşın.. çünkü, zannımca wikipedi’den başka kaynaktan araştırmamıştır, laiklik ne demek diye. bu sebeple nüfus cüzdanında din hanesinin aslında laikliğe aykırı olduğunu bilmez. yaşadığı ülkenin de laik olmadığını...

nazım hikmet’e de dil uzatır. kanımca can yücel’in aramızda olmamasını fırsat bilmiştir.
"odun sensin" derdi can yücel... "kardeşler de seni ziyaret etsin".

adam, atatürk’e de laf eder. biz kendisine küfür etmez susarız.

ateistlere, konumistlere de laf eder, ama biz yine susarız... çünkü ifade özgürlüğüne inanırız...

merhaba demez, selamun aleyküm’ü tercih eder... içgüdüdür o. bilmese de hisseder, farsça’da merhaba demek, benden sana zarar gelmez demektir.

burada ateist olsa da islam’a küfredeni göremezsiniz.
"muhammed, ayşe ile evlendiğinde ayşe kaç yaşındaydı?" diye soranı da... tahrik etmek istedikten sonra kitap doldurulur çünkü.


merhaba... senin lugatında olmasa da.
bitterend
#775010

sözlükten hatun kaldıracak olursa, scaryguy da onu kaldıracak.namus bekçiliğimize soyunmuş sağolsun.o olmasa ne yapardık bilemiyorum...

kinaye yapmayıp on parmağımı da kullanmam gerekirse, gerçekten haddini aşmıştır kendisi

edit:bir de şu varki burada yazarak bizleri şereflendiriyormuş kendisi...en içten duygularımla "bsg".
akasha
sözlükte şu ana kadar gördüğüm en başarılı sazan avcısı. açtığı başlıklarla kimin nerede nasıl durduğunu tespit etmekle kalmıyor, bu duran insanları coşturup ilerde başlarına iş açabilecek cümleler söylemeye teşvik ettiriyor.

internettesiniz diye birisinin yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyler söylemeyin efendiler. o entryler gün gelince yüzünüze çarpılabilir. aykırı konuştuğunuz kişiler çarpabilir. kimse anonim değil, biraz daha dikkat.
git bi cay koy
öncelikle önyargılarından arınmasını, objektif yayınlar okumasını, insanlara saygı duymasını öğrenip ondan sonra entry girmesini temenni ettiğim insan olduğunu savunan varlık.
independence
bu nicke ne zaman tiklayip ne yazildigini okumaya kalksam $u $ekilde bir google reklami goruyorum.

http://independence.bilgisozluk.com/hamdolsun.jpg

mevlam scarguy’i google’a iman getirsin diye yaratmi$.
bitterend
sen kimsin demekten zevk alacağım kişi.sen kimsin de benim dinime/dinsizliğime karışırsın.sen kimsin de benim ideolojime,hayatıma karışırsın.sen kimsin de gencecik insanların canlarını verdikleri davalarıyla,ve o insanlarla dalga geçmeye kalkarsın...sen kimsin?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol