sakarya

0 /
bok bocegi
marmarada bulunan belki de en bağnaz il.. son yıllarda üniversiteli gençlik sayesinde biraz toparlansa da hala uzun saçı, sevgiliyle el ele dolaşmayı, öpüşmeyi, askılı t-shirtlerle gezen kızları tü kaka gören insanlarıyla ha bir de çark caddesiyle meşhurdur..
taksikimepapyon
masum anadolunun saf çocuğudur.

nehrinin rengi kandan ve çamurdandır.

ıslama köftesi meşhurdur. islama köftesini en iyi yiyebileceğiniz lokantası karaağaç mevkiindeki hacı bekir’dir.

ayrıca enfes kabak tatlısı da halen tadı ağzımda duran cinstendir.
hakir adam
ekonomisi sanayi ve eğitime dayalıdır.eğitim dediysek eğitim sektörü gelişmişliğinden değildir.öğrencinin sırtından muhteşem para kazanılır.hatta öğrenci kısmısının halkın karnını doyuruyo olmasına rağmen hiç sevilmediği ve habire her fırsatta gotune kazığın sokulduğu, depremden kalma hasarlı binaların makyajlanıp yurt veya kiralık öğrenci evi yapıldığı, bir de üzerine 450ytl-650 ytl arası değişen meblağlarda kiraya verildiği bir şehirdir.halkı büyük oranda uyuşturucu, kadın, silah ticaretinden geçinmekle beraber; aralarında helal süt emmiş, fındığını ekip biçen, bağından bahçasından alnının teriyle kazananı da vardır.bi de dolmuşçuluktan.

gündüz üniversiteli bayanın arkasından "namussuz bunlar alayının gtü delik" diyenin gece nerde sabahladığı pek de belli olmayan biryerdir.halkından muhafazakar gözüken ancak bastırılmışlığını ilk fırsatta hayvan gibi yüzeye vurmayı beceren kısmısı az değildir.

toyoto, otokar şehirde fabrika kurmuşlardır.özellikle toyotodan sağlıklı şekilde ayrılan olmamıştır.çalışanların mutlaka biyerleri kalıcı olarak sakatlanmaktadır; ağır şartlarda çalıştıkları için.

özellikle hacı-hocasından uzak durulması pek faydalı olan bi memlekettir.öyle şirin biyer değildir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol