sahur

0 /
pariscombo
ailecek gecenin bir yarisi sofrada olmanin verdigi buyuk bir keyiftir ayridir yeri huzur verir.sahurda sohbete de doyum olmaz..
carpediem
uyumak isteyip de uyuyamamak, soguktan titremek, uyku mahmurlugu ile ne yediginden haberdar olmamak, gozu kapali yemek yemek, yenilenlerin mideye oturmasindan dolayi uyuyamamak gibi durumlarla butunlesmis ogundur.
capt it all
ramazan davulcularımızın o eşsiz, raharsızlık verici ama etkileyici davul sesleriyle uyandığımız, (yalan tabe, var bizde çalar saat) uykulu uykulu, apar topar bişeyler hazırladığımız (genelde bişey de fazla gelir, kahvaltılıklar neyimize yetmiyo) hızlı hızlı atıştırdığımız, birkaç bardak su içmek suretiyle mideyi delinebilecek vaziyete getirdiğimiz, üzerine bir de 1-2 dakikada sigarayı sömürerek noktalandırdığımız beslenme aktivitesi.
van ness
oruca niyetlenilmeden evvel yapılır.süresi imsak la biter yani sabah ezanı ile değil.onun için dikkat etmek lazımdır gerçi ezanda imsakla birlikte okunur ama müezzinlerimiz topluca ezanı 5 dakika geç okuyalım derse ve siz de o süre zarfında birşeyler yerseniz orucunuz bozulur ama kasıtlı bozmaya girmez.
jacky
2 adet çift kaşarlı tostumu portakal suyumla beraber tükettiğim,elimi yüzümü yıkamadan yarı açık çapaklı gözlerle-eğer yıkarsam geri uyumam mümkün değil- yemek yeme eylemini gerçeklestirdikten sonra yatağa döndüğüm aktivitelerin bütünü.
kirlisakal
eğer bereketli ise allah ın rahmeti o sofranın üzerindedir, eğer çok az ise allah ın rahmeti o sofradaki kişiler üzerindedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol