ruh eşi

flavor of the week
bildiğimiz soulmate; üzerine şarkılar yazılan kavram. sevgili olması şart değildir, dost olarak da ortaya çıkması beklenebilir. lakin yanılsamalar çok olsa da, bulması imkansıza yakındır. tam evet bu derken çıkan bir pürüzle aslında bahsi geçen "ruh eşi adayı" ile aranızda dağlar kadar fark olduğunu görürsünüz ve bir hayal daha suya düşer.
kirlisakal
pürüzün çıkmış olması ruh ikizinin olmadığı ya da ruh ikizinin bulunmuş olması hiç pürüzün çıkmayacağı anlamına gelmez. ruh ikizi öyle bir şeydir ki her şeyi kavgası bile hayra dönüktür, yani ilişkiyi güzelleştirir. zaten bir ilişkinin normal olması için arada anlaşamamalar ve çarpışmalar olmalıdır ki birbirine uyumu sağlayabilsinler. hatta crash filminin anafikrinde bu vardır. velhasıl konumuza dönecek olursak o ruh ikizi, insanın içinde kilitlendiği ve çıkamadığı noktaları mükemmel bir ahengin, değişik bir frekansın titreşim deryasıyla ve açığa çıkan muazzam enerjiyle aşmasına vesile olur . böyledir ruh ikizi, düğümleri çözer hayatı her şeyiyle daha yaşanır kılar.
id est
ilginç bir duygudur. aynı boku dü$ünüp, aynı konulara aynı yorumları getirmek, aynı olaylara aynı tepkileri vermektir. telefonu elinize tam aldığınız anda mesaj gelmesidir. çok enteresan bir histir. ruh e$ini herkes kolay kolay bulamayabilir ama bulduktan sonra evlenseniz de ya$adığınız $ehir fln deği$se de kaybetmemeniz önerilir. zira evlendiğiniz ki$iyle sorunlarınızı en rahat payla$abileceğiniz, gittiğiniz yerdeki dertlerinizi en iyi anlayacak, hayatınızdaki problemlere en iyi çözümleri önerebilecek, varlığı her zaman huzur veren soulmate’inizin hep yanınızda olması hayatınızda pek çok $eyi kolayla$tıracaktır.
steroid
çoğu insanın baya uzun bir süredir aradığını tahmin ettiğim şey, eş, ruh, işte herneyse.. isveçli bilimadamlarının muhtemel son icadı.
istatiksel olarak herkes için dünyada 1 adet bulunduğu idda edilen dolayısıyla baya kıymete binen kişi. herkes yarım insansa nüfus direk yarıya iniyo.. araştırmak lazım bunu. ama arkadaş sitelerinde arama kriterlerinde bulamadım yok böyle bişey.. tc kimlik no.suyla da bulunmuyor, apışıp kalıyor insan..
(bkz: herşeyi devletten beklemek)
ahuramazda
ille karşı cinste olması lazım değil.
hiç ummadığınız bir hemcinsiniz de ruh eşiniz çıkabilir.
bu durumda eş yerine ikiz demek daha doğru tabii.çoğu kişinin kankası,panpası,kankişi,pampişi falan işte adı her ne ise,aslında bir ruh ikizidir,ya da değildir,ne bileyim lan.benim iki kankim var ikisi de ruh eşim mesela.

hatta yaş bakımından da bir uyum olması söz konusu değildir.
otuz yaşında birisinin ruh eşi,on sekiz yaşındaki birisi de olabilir.

aynılık,benzerlik,uyum...güzel şeyler işte be...
ruh eşiyle evlenmek şart değildir yani,canın ciğerin biricik arkadaşın falan da olabilir.sen yeter ki bulmaya bak.
independence
bulundugu takdirde hic birakmamasaciya siki siki sarilasi insan, lakin her kar$ina cikani da ruh e$i olarak nitelendirmek andavalligin en babayigidi olsa gerek. eger bulunursa zaten iliklerine kadar hissedersin bunu, olmayan bir $eye kendi arzuna gore kilif dikmenin, kendi arzuna gore nitelendirmenin bir anlami yok.
mmkurabiye
bulunması durumunda insanı asosyalleştirebilen, ancak bundan memnun da bırakan zat.
her şey iyi güzel, insanlar, arabalar falan ama seninle ben, o apayrı ve paha biçilemez şeklinde düşüncelere itebilir insanı. ve o kadar ki, yanında hiçbir şey yapmaksızın oturmak dahi zaman kaybı olarak düşünülmez. çünkü o an, onun ruhundan beslenir ruh, vücut ısısından etkilenilir. hayatın kaynağı orada bir yerlerde, bu bilinir ve o an, tam o an, başka yerde olmam gerekiyordu aslında, düşüncesi asla gelmez hatıra.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol