roj tv

0 /
made in heaven
danimarka uzerinden yayin yapmakta olan kanaldir.kurt kanali demek istemiyorum cunku bolucu orgut adina yayin yapmaktadir.yayininin durdurulmasi icin cesitli girisimlerde bulunulmasina karsin danimarka yasalarini ihlal etmedigi gerekcesiyle danimarka hukumeti bu talepleri geri cevirmistir.arabsat uydusu araciligiyla ortadogu’ya ulastigi tespit edilen kanal hakkinda gectigimiz gunlerde suudi arabistan’a yayinin durdurulmasi talebinde bulunulmustur.
tasar
türkiye’deki kürtçe yayın yasağı nedeniyle insanların en doğal hakkı olan ’kendi dilinde televizyon izleme hakkını’ yerine getiren kürtçe yayın yapan yedi televizyon kanalından sadece biri ve en çok izlenileni. ayrıca bu kanal kürtçenin üç lehçesi olan kurmanci, sorani ve zazaki’nin yanında süryanice, arapça, ingilizce ve türkçe programlar da yapmaktadır. kapatilmasi için yapilan baskilarin yogunlugu yüzünden asıl meselenin aslindan kopartilarak, bir heyula içinde konusulup-tartisildığı tv kanalidir..türkiye’den ve avrupadan izlenme oranlarinin incelenmesi durmunda, yayildigi kitle arasinda ciddi bir sekilde nüfuz gücünün oldugunu bilen herkes durumun ne kadar iyi ve dikkatlice analiz edilmesi gerektigini bilmelidir..
bu kanali izleyen, dijital uydu sahibi olan kitlenin sirf pkk propagandasi duymak için bu kanali izlemedigi bilinmesi gereken ilk noktadir..sırf pkk sempatizanı olduğu için izleyen bir kitle vardır elbet..ama roj tv izleyen insanlarin pkk propagandasina yarı-kararsız bir şekilde maruz birakildiklari da gerçegin ta kendisidir..peki burdan varilacak olan nokta nedir? gerçek sudur: bu insanlar roj tv izlemeye mecbur birakilmışlardır ve bir noktadan sonra bu mecbur bırakılmışlık, ’severek izleme’ halini almıştır! bu kanalin pkk’nin propagandasini yaptigina dair kimsenin kuskusu yok elbet, nihayetinde bu kanal pkk tarafından kurulmus ve finanse edilmektedir. sirf burdan hareket ederek kapatalim demek gayet yersiz ve yetersiz bir istektir..
neden mi?

1. roj tv izleyen insalarin tamamina yakini türkiyenin kartel medyasinin fildişi kulelerden yazıp çizdiklerini kendi sorunlarina ciddi bir biçimde uzak bulmaktadir.. sirf bu yüzden kendilerinin sorunlarina açilim yapan bir haber aygitina ihtiyaç duymaktadirlar..pkk propapagandasi da bu haberler silsilesi içerisinde kendine yer bulmakta hiç mi hiç zorlanmamaktadir..

2. roj tv izleyen insanlar en doğal haklari olan kültürel sermayelerini ortak bir biçimde paylaşarak kendilerini yaşatmak istemektedirler kürtçe folklorünü tlevizyonda görme şansına kavuşarak..bu insalar tv’yi açtiklarinda kürtçe müzik duymak istemektedirler, ki en doğal haklarıdır, lakin sağlanmamaktadır..

peki olmayan tüm bunlarin yaninda türkiye cumhuriyeti’nin kürt kökenli vatandaslarina önerdigi nedir?

haftada bir saati geçmeyen, kendilerinden zerre kadar bahsetmeyen, çimen üzerinde söyleyenen yerel kıyafetler giydirilerek çekilmiş kürtçe müzik kliplerinin devletçe sterilize edilmiş çirkinliğini izlemektir kürtlere önerilen.bir kürt burayı açıp niye izlesin ki? kendi kültürünün bozululup kendisini ilgilendirmeyen haberlere giydirilmesini kim izler? ab kriterlerine göre artık istenilen biçimde kürtler özel tv açabiliyor diyenlere el insaflar yolluyorum..

bugünkü yayınımızı trt’nin yaptğı kürtçe haber özetlerini vermekle bitiriyorum;

"ahıska türkleri’nin 61 yıl önce sürgün edilmesi, birleşmiş milletler’in (bm) aids uyarısı ve kış aylarında beslenmeye ve kilolara dikkat edilmesi uyarısı, antalya’nın tarihi mekanı kaleiçi ile ilgili, "sevdamızdır kaleiçi" suluboya sergisi ve karadeniz’de azalan hamsinin yeninden canlandırılması için gerçekleştirilen "biyolojik türlerin kullanımı" projesi de diğer haberleri oluşturdu."
yeni bölümlerde buluşmak dileğiyle; sevgiyle kalın...
silent
apaçık pkk propagandası yapan ve her nedense türk karşıtlığı - amerikan yandaşlığı sergileyen tv kanalı.
yoksa olayın ile hiçbir alakası yok!
faten
dunyanın bilmem kac listesinde ,teror örgutu olarak ismi gecen pkk’nın sahip oldugu ,veya destekledıgı bir televızyon kanalıdır..

pkk’nın teror orgutu oldugunu kabul edip,roj tv’nın pkk tarafından finanse edildiğinin kabul edip,o kanalı kapatmayı kabul etmemek kabul edilemez..

türk bayragı altında yasayıp ,turkıye’nın nımetlerınden faydalanıp ,turk ekmegı yıyıp ,kısacası turkiye vatandası olarak hayatını devam ettirip bu kanalı izlemek tek kelıme ile şerefsizliktir..


korsikali
diyarbakır’ı karıştıran pkk’nın yayın organı. psikolojik savaş yöntemlerini ustaca kullanıyorlar.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=8627
ithilquessir
yillar boyunca turkiye’de varligini surduren bir kurt nufusu oldugunun reddedilmesi, boyle bir sey yokmus gibi davranilmasi, ve legal bir yayin organi kurulmasina izin verilmemesi sebebi ile normalde ulasacagi izleyici kitlesini yuzlerce defa arttirmis kanaldir.

pkk’nin yayin ve propaganda organi oldugu dunyadaki akli basinda kimse tarafindan reddedilemeyecek olan bu kanal turkiye’de ve dunyada adam gibi bir alternatifi sunamadigimiz, sunmayi reddettigimiz icin izlenmektedir.

turk sol’unu ozellikle de silahli devrim yanlisi kurtulus orgutunu bolmek icin 70lerin ortalarinda ekilmeye baslayan kurt milliyetciligi tohumlarinin kok bulup fidan haline gelmis organizmasidir. bu iki halk kendi icinde gun ve gun birbirine dusman edilmis, olasi bir birlik bilinci sistematik olarak yok edilmistir. yaziktir. "bir orman gibi kardescesine" sozu uzerine bir divan yazilabilecek buyuk sozdur.

cetniklereolum
kapatılsa bile yenisinin açılmasının uzun sürmeyeceği kanal insanların ana dilde yayın izlemesini engellerse bir devlet böyle durumlarla karşılaşması kaçınılmazdır.
steroid
yurt dışı kaynaklı yayın yapması sebebiyle güneydoğu’da uydu anteni olan evlerin fişlenmesine sebebiyet veren, canlı yayınına katılıp 75 dilde ana avrat sövmeyi beklediğim örgüt tv kanalı.
fikriminincegulu
kendi dilleriyle günümüz teknolojisi tv izlemek isteyen insanlarin izleyebilecekleri bir kac kanalin basinda gelen kurum diye tabir edilebilir. türkiye sinirlari icerisinde ne zaman ki türkce disinda yayinlar yapilir o zaman roj tv vb. kendi kendilerinin feshini verebilir baska türlü zorla kapatmak gibi ugraslarda, ugras verenleri yormaktan öteye gidemez. eger biz kendimize sahip cik(a)mazsak baska ülkeler kullanmak ve emellerini gerceklestirmek üzere cok güzel sahip cikabilirler ve basimizda binbir türlü oyunlar oynarlar. bu oynanan oyunlarinda farkina da kücük kapasiteli beyincikler varamazlar ve duygularin önde oldugu düsünceleri sarfedebilirler. kendi toplumu icerisinde kullanilan dilleri teknolojiden uzak tutmakta ve engellemek en büyük ayip ve en büyük serefsizlik olsa gerek.
duncan mac leod
insan ille de bu kanalı izleyeceğim diye tutturmamalı,çünkü buna alternatif bir dolu kanal var ,aynı formatta yayın yapan,hayır neden birine bağlı kalacaksınız ki,gay tv ya da gaysat gibi kanallar varken,niye yani...

not:güneydoğu da bu kanlaı izleyenlerin evleri gerçekten fişlenmiştir,özellikle diyarbakır rotasında...
kekec
bir gün izleme şansı bulduğumda ana haber bültenindeki bi haberi benı çok şaşırtan kanal...

kürdistan’da sel faciası başlığı altığı altında şöle devam ediyor.
kürdistan’ın bingöl şehrindeki sel faciası çok can aldı...
matem
daha önce fransa mahkemesi tarafindan kapatilan pkk/kadek yanlisi medya tv ismi roj tv olarak değiştirilerek yeniden yayın hayatına hotbird 1-5 (13.0e) 11585 mhz 27500 v frekansinda devam etmektedir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol