reacher

galahad
Başarılı bir amazon orijinal dizisi.

Sanırım tom cruise'lu jack reacher filminin de yeniden ele alınmış hali. Kesinlikle dizisinin daha iyi olduğunu baştan belirteyim.

Dizinin kurgusu gerçekten iyiydi. Karakter gelişimiyle, içi dolu diyaloglarıyla çok az yerde sıktı diyebilırim. Gerilimi de tadında, merak duygusunu sürekli tetikler şekilde ilerledi. Olumlu yönler çoğunlukta ama pek hoşlanmadığım iki şey var.

Reacher biraz fazla şerlok havasına giriyor, orası abartı mı olmuş bilemedim. Tamam, bu adamın baya zeki olduğunu biliyoruz da bazı yerleri falan şakk diye bulması pek gerçekçi değildi. Yine de göz yumulabilir.
İkinci olarak, dizi son bölüme kadar harika aksiyon sekanslarına sahipken, yani gerçekçi ve sonucu kesin tahmin edilemeyen kavgalar oluyorken, maalesef sonlarda bunu iplemiyorlar. Kim kimle karşılaşacak, intikam alınacak mı, ölen olur mu olmaz mı, hepsi çok rahaf tahmin edilebilir duruma geliyor. Daha da kötüsü, bir avuç insanın onlarca kişiyi öldürmesi saçmalığı...
Oldum olası şu olaya ısınamadım. Bana gerçekçi gelmiyor. En kralı da olsa, klişe geliyor. Bu dizi de kendini mecbur hissetti heralde, onlar da yaptı.
Yapmasa da olur muydu ? Bence olurmuş. Bu kadar detaylı bir senaryo yazabilen adamlar, bir kişinin 50000 kişiyi öldürmesi yerine daha akıllıca şeyler yazabilirmiş.

Bu iki problem nerdeysr her aksiyon, gerilim film veya dizilerinde olan şeyler zaten. Ben yine de tekrarlamak istedim. Diziye öyle aman aman bir olumsuzluk eklemiyor ama olmasa 10/10 denilecek dizi olabilirdi. Belki de ben öyle zannediyorumdur...

Neyse, tom cruise'lu reacher'ı izleyip beğendiyseniz, bunu havada kaparsınız. Çok daha kaliteli hali için dizisini tavsiye edebilirim. Puanım 8/10.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol