portishead

sinirsahibi
muzik kaliteleri pek de iyi olmasa da vokallerinin bugulu, istendiginde detone olabilen, tiz ama nasil oluyosa tok olusuyla bir massive attack yaninda su muhallebisi tadinda olan grup. nasil ki ben burda comezim onlar da trip hop da gecirecekler bu donemi napalim.
ozee
cok tatlı vokale sahip sour times sarkısıyla beni benden alan yeni albumleri cıkan bagımlılık yapan grup.
capt it all
insanı önce derin düşüncelere sevkeden, sonra alıp duvarlardan duvarlara vuran akabinde sızmış bir vaziyette hayatın anlamını sorgulatan esrarengiz büyüye sahip müzik yapan gurup. bethin sesi ayrı bir buhran-bunalım içeriyor. dinlerken her 10 dakikada bir sigara yakasınız geliyor. gitar girişleri harika harika harika.

ayrıca; (bkz: trip hop)
nick nicki nickince
portishead, ingiliz trip hop müzik grubudur. isimlerini bristol’un bir sahil kasabasından almışlardır.

solistliğini beth gibbons’ın yaptığı, dummy, glory times, portishead, roseland nyc live albümlerine sahip (ayrıca beth gibbons’ın out of season adlı bir solo albümü vardır) olan "sinematik" diye adlandırılan bir sound’a sahip olan ingiliz grup. grup hakkında bir dehttp://www.britrocktr.com/portishead adresli türkçe site bulunmakta.

grup 1991’de geoff barrow ve beth gibbons tarafindan kuruldu. barrow oncesinde bristol’lu massive attack ve tricky adli gruplarla calisti.grup adini barrow’un dogdugu sehirden aldi.
artemisia
massive attack’le birlikte trip-hop’ın öncülerindendir. sert, soğuk, melankolik, kendilerinden emin ve sıradışı bir müzikleri vardır. biraz deneysel, etnik, elektronik birt rock da diyebiliriz. muhteşem sesli bir hatun vokale sahip olmaları onları bence daha çok dinlenesi yapan etkenlerden biridir.

salome
"only you" en muhtesem parcalarindan biridir. nakarat kismini belirtmeden gecemeyecegim;

it’s only you, who can tell me apart
and it’s only you, who can turn my wooden heart
...

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol