perihan mağden

0 /
isimsiz kahraman
super ariza kadin...oyle bir kalemi vardir ki yazinin bittigini anlayamzsininz cok surukleyicidir...radikal gazetisinin vazgecilmezi olup tipki kose yazilari gibi mukkemmel kitaplari da vardir...
abajur
radikalde ilk yazmaya basladigi donemlerde kullandigi civcivli ve sahici dili, renkli uslubu, dogalli, harbiligi hatta patavatsizligiyla pek ilgi cekmis ve hatta bir hayran kitlesi bile olusturmustu kendine. ama gun oldu devran dondu bir de baktik ki artik soyle bir goz atilan ama cogu zaman bir kac satir disinda okunmayan, sapkasindan cikaracagi tavsanlar bittigi icin kendi kendinin taklidini yapmaktan baska bir caresi kalmayan bir "koselemeci" kalmis geriye..
schumi
bugünkü yazısıyla aşmış kişi. militer faşizmi arzulayanlara kapak olsundur:
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=224246
schumi
radikal gazetesi’nin sağlam bağyan yazarı... çok kapak yazıları vardır, liberal demokrattır. vicdani ret hakkını savunduğu bir yazısı yüzünden başı belaya girmiş, "halkı askerlikten soğuttuğu" gerekçesiyle dava açılmıştır zamanında, beraat etmiştir.
sevmiyorum seni gaye
kendisini işkence ile öldüme isteği duyanların sayısı hiç de az değildir. bu insanların hiçbiri seri katil de değildir. ama biraz solcu, biraz liberal damga üstlenip, bir gün vicdani red, diğer gün baş örtüsü meselesinden, dilediğince ve hiç bir kural tanımadan konuşabilmek anca aydın doğan solcularına özgü bir durum olabilir sanırım. radikal gazetesi ve genelde aydın doğan medyası kadar büyük bir serbest atış alanını ömrüm boyunca görmüş değilim
cyranonunburnu
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=230083

yukarıdan okuyabileceğiniz yazısıyla beni hakikaten çok etkilemiş mümtaz şahsiyettir. ozgür kızdır, alternatif huysuz sevimlilik kumkumasıdır. 10 yılda daldan dala siyah mürekkeple örmediği açıklığa kavuşturmadığı konu kalmamıştır. (tabiki patronu ve eşcinsel evlilikten açık evliliğe, alkol kullanımından kadın haklarına kadar her türlü özgürlüğün tek savunucusu olacak kadar özgürlükçü , bunlardan kalan zamanını da işçi haklarına ve çalışan sorunlarına ayıracak kadar sosyalist olan muhtesemlerin en muhtesemi, demokrasi perisi akp dısında)basta butun dunyanın saydıgıdır. zaten onu saymayanlar faşisttir. her bastan ustun olan bastır. tarihten once vardır tarihten sonra da var olacaktır. bir hızla geriliği ve kötülüğü boğandır. göğsü tunç siperidir. perihan magden’e durmak yaraşmaz. perihan magden öndedir o hep ileridedir.

perihan magden perihan magdendir. o mutlu holdingde yerini sağlamlaştırandır. ve bunu yaparken herşeyi istediği gibi çarpıtırken duru çüşü olmayandır.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol