pearl jam

0 /
greyfurt
lisedeki çatlak arkadaşlarımın zorla verdikleri "ten" albümüyle hayatıma giren, o günden sonrada hayatımın ayrılmaz bir parçası olan gruptur.
mütevazi ama doyurucu müzik yaparlar. genelde parçalarında yoğun bir anlatım endişesi yerine hayat kadar basit olmayı tercih etmişlerdir. bu basitliği onların zafiyeti olarak görmek yerine yaşanmışlıklardan doğan berrak çıkarımları olarak düşünmek daha doğrudur. en gaz parçası hüzün, en hüzünlü parçası umut ihtiva eder.
kısacası ne kadar yazılsa az gelecek gruptur.
downinahole
yeryüzünde halihazırda en muhteşem rock müziği yapan muazzam grup.ten albümleri bir kilometre taşıdır ve bu albümden alive adlı şarkıları rock müzik tarihinin en müstesna parçalarındandır.
jaja
seattle efsanesi bu grubun belgeseli 11 ekim salı saat 21:00’de tek gösterim olarak sinemalarda oynayacak.
ozee
kendisinden sonraki kuşağı büyük derecede etkileyen grunge’ın öncülerinden kaliteli,dinlemekten hiçbir zaman sıkılmayacağım ender grup.
greenish
dinle dinle, izle izle doyum olmaz. hele canli izleyen insan bi daha hic iflah olmaz. pearl jam oburlugu gelir, hep izlemek ister cunku eddie vedder bir kere dokunmustur gozunuze kalbinize
goretomb
once klip ceken ardindan mtv yi protesto etmek kisvesi ile klip cekmeyecegini aciklayip bundan da rant saglayan grup.
daha sonra tekrardan klip cekmeye ba$layan ancak bu doneminde populeritesinin iyice azalmasina tesadufen tekavul ettiren gruptur ayni zamanda.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol