pandora

faten
pandora - yeryuzunde yaratilan ilk kadin. zeus’un emriyle hephaistos tarafindan hazirlanmistir. tanrilardan her biri ona kendi armaganini vermis: afrodit - guzellik, hermes - kurnazlik vermis. zeus ise atesi insanlara veren prometheus’tan intikam almak icin, pandora’ya icinde butun hastalik ve belalarin bulundugu bir kap vererek yeryuzune gondermistir. epimetheus ona asik oldu ve kardesi prometheus’un uyarilarini dikkate almadan onunla evlendi. pandora kabin kapagini actiginda oradan butun dertler ve belalar cikti ve insanlari sonsuza kadar takip etmeye basladi. kabin icinde bir de umut vardi. insanlar onun sayesinde yasamaya devam ettiler.
bok bocegi
adapazarının gidilebilecek nadir kafelerinden biri.. çiftler tarafından parsellenmediği takdirde özellikle üst katında oturmak çok keyiflidir..
yesil
o kadar da dediler "açma o kutuyu bak çok kötü olur" ama kim takar,kadın inadı işte açtı kutuyu gördü kukuyu.
independence
avatar isimli filmde na vi isimli irkin ya$adigi gezegen ya da uydu. her neyse, her $ekilde muhte$em bir hayat surulebilecek enfes bir yer. $oyle dublex kiralik bir ev bulabilecegimi bilsem dakika kalmam bu kodugumun dunyasinda, hemen giderim pandora’ya, hem de "ehehe pandoranin kukusu’mi gidion haci sen?" $eklindeki embesil ussu sonsuz espri cali$malarina kulak asmaksizin. sirf o dev yapraklarin uzerinden seke seke yere kadar inip ku$larin uzerinde ucabilmek icin bile gidilir o mekana.

damsiz almiyoruz demeseler bari.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol