özgür geceyi çömez yapan zihniyet

0 /
independence
$u $ekilde bir zihniyet oluyor kendileri.

------------------------------*-----------------------

-özgür gece- (#224344)sözlüğe uyuyoruz heralde site başkanı olan sen ne taraf oluyosun.


independence->özgür gece: biz buna halk arasinda ayar vermek diyoruz.bir gun gelip de ba$ligi duzgun acabilirseniz ayar yemekten de kurtulursunuz.

ayrica ben size "siz" $eklinde hitap ederken sizin de bana "siz" $eklinde hitap etmeniz adap kurallarindandir.

iyi gunler.

-özgür gece- lütfen bana hangi açıdan o başlığın türkçeye uygun olmadığını söylermisin.

independence->özgür gece: "radioslave sozlukten ucurmak istemek" ne demek?

"radioslave yi sozlukten ucurmak istemek" olsa gerek o ba$lik.

-özgür gece- doğrudur ama yanlışsa başlığı düzeltmeniz sizin sitenizdeki yazarı yermekten daha ulvi bir davranış olurdu.

independence->özgür gece: ba$ligi actiktan sonra bir kere donup bakmak ve eger ba$lik hatali ise bunu yonetime bildirmek, benim ba$ligi duzeltmemden cok daha ulvi bir davrani$ olurdu.her gun acilan yuzlerce ba$ligi ve binden fazla entryi kontrol etmem teknik olarak imkansiz.

iyi gunler dilerim.

-özgür gece- ama o başlığın altına başlığın yanlış olduğunu hatta başlığın sahibinin türkçe bilmediğini yazacak kadar vaktin var öylemi

independence->özgür gece: $ansimizi zorlamayalim daha fazla diye bir oneride bulunayim ben.

özgür gece- evet bekliyorum

independence->özgür gece: son bir kere daha uyarayim ben sizi.gerisi sizin tercihiniz.

-özgür gece- ama rica ediyorum konuşmalarımız böyle yarım kalmasın

independence->özgür gece: 1 tane daha bu veya turevi mesaj atip $ahsimi taciz etmeye devam ederseniz sozlukten kaydiniz silinecek sevgili ozgur gece.

bakin konu$mamiz yarim kalmadi i$te.bitti.

-özgür gece- bu son uyarının sebebi ne

independence->özgür gece: bilgi sozluk’u tam olarak kavrayamadiginiz tespit edilmi$ olup bu sebepten oturu belirsiz bir zaman dilimi boyunca comez statusune geri alindiniz.bu zaman zarfinda akilli ol butonu icerisinde yer alan konu ba$liklarini ve bilgi sozluk konseptini tam olarak kavramanizi oneririm.te$ekkurler.

not:bu mesaj otomatik olarak yollanmi$tir.el emegi goz nuru degildir.
ozerezgi
haksız yere olup olmadığı konusu pek net değil
ama kuralları okumak ve onlara uymak öncelikle yazarların görevidir.
independent
yazılan yazılarda hiçbir mahsur bulunmadan saçmaca yapılan haksız yere olduğu bizzat kendileri tarafından açıklanmış olay.
oktuys
hatalı açılan bir başlık sonucu, jedi nin başlığı düzeltmek yerine "kedinin fareyle oynadığı gibi", "ayar" adı altında yazara laf sokmasına neden olan zihniyettir. evet kedinin fareyle oynadığı gibidir, çünkü kendisinin sözlükte eğlence anlayışını kişiler üzerinden kurduğunu görüyorum ve üzülüyorum. kedinin fareyle oynadığı gibidir ve bu adaletsizdir, çünkü yazar aynı tavrı bile takınmadığında (bunu houston konuşmalarından anlıyoruz, tarafsız bakıldığında, hiçbir alaycı davranışı yoktur özgür gecenin), elinin altında, onu çömez yapmaya, siteden atmaya yarayan güç vardır ve verilen bu "ayar"lardan tahrik olursa bir "yazar", "saygısız" davrandığı için atıverir jedi. bunun için bu "ayar" vermeyi sade bir yazar yapar ama yönetimden biri yapamaz. sonra birileri de o yönetimin tarafsızlığını sorgular. nitekim, bu tavır bana da sözlükte neden yapıldığını anlamadığım bu anlamsız tartışmada jedi nin tartışan taraflardan birini tuttuğu izlenimini vermiştir.
(bkz: 22 mart 2006 sozluk kapismasi)
kedinin fareyle oynadığı gibidir ve bir de ad hominemin kralıdır.
kişiler üzerinden kurulan eğlence anlayışının kaçınılmaz bir sonucu olan bu zihniyetten, umarım eleştirileri dikkate alarak kurtulunur da böyle başlıklar açılmaz.
tasar
insanlarımızın kronik hastalıklarındandır; bir kişinin eline yetki geçti mi kendi tebası altında bulunan kişilere karşı son derece otoriter ve yetki işgüzarlığı yaparlar, astığı astık, kestiği kestik olurlar. bu türden kendini hikmetinden sual olunmaz kişiler zannedenleri görüldüğü ilk yerde kınamak gerekir. kendi adıma böylesine küçük bir sorundan dolayı, entry kalitesi ortada olan bir yazarın çömez statüsüne indirilmesini ben doğru bir davranış olarak görmüyorum. balık baştan kokar demiş atalar; bir şiir okudu diye içeri atılan bu ülkenin başbakanı, kendisini kedi kılığında karikatüre etti diye bir çizeri 50 milyarlık tazminata mahkum ettirdi... ve akabinde şöyle diyorum ki; özgür gece tekrar yazar yapılsın kampanyası
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol