orospu

0 /
kukulak
bir "orospu" anısı;
nevizade'nin "kadir" zamanları , seksenlerin ikinci yarısı.
masa sandalyenin daha yeni yeni sokağa taşmaya başladığı ,
şampiyon'un seyyar tezgahtan mekan sahipliğine geçtiği dönemler.
kadir'de oturuyoruz bir gün , çarşamba , mutedil bir hava güzel servis , olgun müşteri saatleri.
karşı duvrda daha mekanlar açılmamış , duvarın dibinde bir müptezel çömelmiş servis yapan garsonlara acı tatlı laf sokuyor , tek derdi bir duble rakı meze de filan gözü yok , gözü dönük zaten aradığına ulaşamamış rakı ile boğma derdinde kanarını. ajitasyon 1 saat filan sürdü, sonra kalktı ayağa belinden kallavi bir kasap bıçağı çıkardı ,
ana avrat düz yürüdü masaların üstüne , iki masa öteden tereddütsüz fırladı bir orospu (dönemim yaygın söyenişi kevaşe, o zamanlar orospu denmezdi çok haysiyetsizdi orospuluk , kevaşe kavramsal olarak daha onurlu idi)
ben diyim 46 siz diyin 48 beden bir kalıp siyah etek hafifi diz üstü , siyah bulüz , siyah saç kırmızı ruj , lokum gibi bembeyaz mis gibi bir ten.
uleeeyn deyyus diye bağırarak , sağ eliyle bıçağın keskin tarafını hava kavradı ve çekti aldı müptezelin elinde , savurdu bıçağı uzağa , kanayan elinin avuç içi ile 2 tane yerleştirdi müptezelin suratın , kan revan , müptezel yere düşmeden uçtu çaktı kayboldu , döndü ortama , iki kişilik masalardan birinin üstünden (ki oturanlar vardı masada) beyaz masa örtüsünü sol eliyle çekti aldı , sardı kanayan elini , kadire döndü "kadir yaz hesaba sonra halleşiriz, eyvallah" dedi ve döndü gitti.
bir daha denk gelmedi bu kevaşe bilmem nerelerdedir , tıfıldık o zamanlar kadire de soramadık kimdir nedir nerededir diye ,rahmetli oldu ise allah gani gani rahmet eylesin.
okuyan olursa bu yazıyı bir selam göndersin bu mert kevaşeye.
bigcoder
parcalanmis ailelerin evlatlaridir. ilk defa bedenini ya sevgilim dedigi erkek yada kocasi olacak pezevenk sattirmistir.

kadinlar ruhen hoşlanmadigi erkek ile sex yapmak istemez. orosbu dedigimiz seks isçileri o an haz almayi degil erkegin bir an önce işini bitirip kalkmasini düşünür.
cirkinbeti
örümcek beyinli insanların hala bu olguyu bazı cinsel kavramlarla karşılaştırdığı olgudur. ’bedenin kirlenmesi’ değil ’ruhun kirlenmesidir’ elbetteki "temiz olana temiz layıktır" fakat insanları yargılayan yaftalayan ve nasıl bir memlekette yaşıyorum ben dedirten başlıktır. ve akla getirdiği söz "ilk taşı günahsız olanı atsın"dır.
telsiz arkadasi
6 yaşıma gelene kadar söylemem dahlinde ağzıma biber sürülmesiyle tehtit edilip 6 yaşımı doldurduğum doğum günümün ertesi günü sokakta özgürce önüme gelene söylediğim ayıp kelime.(ama yanılmışım meğer hiç söylemem gerekiyormuş, annesinin mesleğini doğru tahmin ettiğim çocuklardan biri beni evdekilere şikayet edince bu özgürlüğüm yine kısıtlanmıştı.)
alorarola
işinde ehli olan kişiye verilen isimdir meali özü. erkek ya da kadın farketmez.

daha çok argotik olan bu sözcüğün ihtişamı asortikliğidir. kiii herkes orospu olamaz!
chef doeuvre
genellikle küçümseme en aşağılık sıfata düşürmek için kullanılan hakarettir. bir orospu gerçekten orospuluk yapıyorsa ona orospu diyene bok yemek düşer,kadın zaten inkar etmiyodur ekmeğini ordan çıkarıyordur.
ama durduk yere orospu diye hakaret eden kişiler,aslında kendileri orospudur.
her durumda orospu yu hakaret olarak kullananlar haksızdırlar.
(bkz: siz bedavaya veriyorsunuz adına aşk diyorsunuz)
durusu
sanal dünyada, günlük hayatta, politikada, medyada, üniversitelerde, uluslararası ilişkilerde erkek olanları daha makbül.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol