olympos

0 /
firambogaz
olimpos’da sürekli olarak yaşayan ve her kaynakta olimpiyan olarak geçen 10 tanrı vardır bunlar:

(bkz: zeus),
(bkz: hera),
(bkz: poseidon),
(bkz: ares),
(bkz: hermes),
(bkz: hephaistos),
(bkz: afrodit),
(bkz: apollo),
(bkz: athena),
(bkz: artemis)’tir

bunların dışında, 12’lik olimpiyan tanrılarından zaman zaman sayılan, zaman zamansa sayılmayan, ve sürekli olarak olimpos’da bulunmayan 4 tanrı vardır:

(bkz: hades),
(bkz: demeter),
(bkz: dionysos),
(bkz: hestia).
mystic girl
tatil için tercih edilebilecek yerlerden biri.. kadir’in yeri’ndeki bungalovlarınızda oldukça "doğayla iç içe" tarzı bi tatil geçirebilir; güneyde olmasına rağmen, antalya kadar tuzlu olmayan denizinin tadını çıkarabilirsiniz... ah ah..
urban f
evlenip çoluk çocuğa karışmadan evvel gidilesi bir mekandır kadir’s tree houses da kalınmalı sahile kadar yürümeli ayaklarınız yara bere içinde kalsa da bir kere dağa tırmanmalıdır
sepulturk
eski halinden en azından fiyat olarak eser kalmamış yerdir. lan nerde bizim üç kişi 1 hafta her şey dahil 80 milyona kaldığımız zamanlar nerde şimdi kişi başı 40 milyon.
greyfurt
hatıralardaki cennet mekan. geçen sene (2006) gittiğimde internet kafe ve turizm acentalarını da görünce "e oha artık" dediğim ve sanırım bir daha gitmeyeceğim mekan. sağda solda bulunan ağaçlar kesilmiş, yerlerine sıra sıra dükkanlar yapılmış, bütün ruhu katledilmiş beldemizdir. eski halini hatırlamayan yada görmeyenler "doğayla içiçe tatil yaptım demek" için yinede gitmelidir. (ilk kez gidecekler mutlaka gidip görsünler)
(bkz: eski olympos)
jean valjean
her yaz geldiğinde antalya’nın çeşitli ilçelerine gidilir ve her seferde bu güzel yer uzak olduğundan son tercihler arasındadır. bu sefer gidicem diyip bir türlü gidemediğim, görmeyi çok istediğim yerdir.
zekirbelli
bakir zamanlarını görmenin zihinde bıraktığı buruk tadla şimdilerde keşmekeşe döndüğünün haberlerini aldığım,gidilmişken yanartaş,faselis,mira,adrasan koylarının da kollarına atılabilceğiniz akdeniz beldesi.
zenana
antalya’ya 2.5 saat mesafedeki gidilesi,gidildi mi müptelası olunası kadir’in ağaç evler ve türkmen pansiyon gibi bungalov da kalma tadını deli gibi yaşatan,mükemmel tatil mekanıdır.
sepulturk
artık zerre tat vermeyen, iyice uyuşturucu batağı haline dönüştüğü dilden dile dolaşan ve çok yakın zamanda büyük bir otel inşaatına başlanacak cennet. çok dostluklar, çok muhabbetler edildi zamanında. turistlere tavla öğretildi. içtiğin biranın hesabı hiç tutulmadı. sen yazdıysan yazıldı, yazmadıysan beleş oldu. ama o zamanalar giden insanlar düzgün olduğu için asla beleş içmedi kimse. eski halini bilip de şimi gidenler bin pişman. eski halini biliyorsanız gitmeyin hayalinizdeki güzel yer kalsın hep aklınızda. ha daha önce gitmediyseniz güzel bir deneyim olabilir.
zekirbelli
hayatın boyunca değişip dönüşen değiştikçe yaralayan herşey gibi fena değişmiştir.birbirini senede bir gören insanların tavşanlar gibi seviştiği mekana dönüşmüştür.aynı bu insanlar gibi soğuduğum akdeniz de bir diyardır.
ronniefrown
ilk defa gidilip görülen güzel mekan. orange pansiyon isabetli bir seçim. gölge bar ne yazık ki fahiş fiyatları ve suratsız personeli ile hayal kırıklığı yaratmıştır. gerisi görecelidir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol