ölümün geldigi an

independence
olum tarafindan kapisinin calinmi$ ve daha sonra nedendir bilinmez kapi acildiginda kar$isinda kimseyi bulamami$ milyonlarca insandan birisi olarak ya$adigim bir zaman birimidir..olum kapiyi tiklar..kapidakinin kim oldugunu bilirsiniz ama acmamak olmaz.sonucta yaradan yarattigini geri almak ister.hayat bir emanettir ve emanetler her zaman geri alinmak uzere verilir.olum emanetin geri alinma anidir.i$te o kapinin calindigi an insan hayatinin bir muhakemesini yapar hizli bir $ekilde..genel anlamda bu muhakeme olumlu bir sonuca varmaz.hepimiz kimi yasaklar cignemi$izdir, kimi hatalara sapmi$izdir.o anda bunlardan pi$manlik duyulur ama nafile.olan olmu$ biten bitmi$tir bi kere.geriye sadece cekecegimiz cezanin suresini ve boyutunu du$unmek kalir.kurtulu$ yoktur bu durumdan.oleceksiniz ve cezanizi cekeceksiniz.alternatif yok.duzgun ya$ami$ bir insansaniz zaten endi$elenmenize de gerek yok..muhakkak mukafatlandirilacaksinizdir.sonra kapi tikirtisi yava$lar, yava$lar, yava$lar..en sonunda kapinin tiklanmasi durur..olum bu seferlik sizi almami$tir..son bir $ans mi diye du$unursunuz ve gozlerinizi actiginiz da bir yogun bakim unitesinin icerisinde bulursunuz kendinizi..yava$ yava$ olanlari hatirlarsiniz..27 gun once bir arabanin sizi nasil altina aldigini, caddenin ortasina surukledigini ve kafanizdan sizan kanin yattiginiz yerde sizi nasil cevreledigini hayal meyal hatirlarsiniz..evet..olum sizi almaktan o an icin vazgecmi$tir..emir yuksek yerden..fakat bu gecici bir toleranstir.kalan zamani iyi degerlendirmek gerekir..bir gun gelecek ve o kapi yeniden tiklanacak..ve o zaman kapinin arkasinda sizi bekleyen olum melegi artik oradan ayrilmayacak..te ki sizi yaninda alip goturene kadar..
akhillius
soğuk esintilerin kendini artık hissettirmek yerine yanında götürmeye geldiği andır. artık fani dünyadan ayrılır bambaşka bir alem olan öteki dünyaya yolculuğun ilk anı gelmiş olur.

yaptıklarınla, ettiklerinle kalırsın yaşamışlığını geçirdiğin bu fani dünyada. artık seninde arkandan "iyi biriydi" diyecekleri zamanın başlangıçıdır. nedensiz bir huzur dolar içine. "tık tık" sesleri kulağına fısıldamayı bırakıp bir çağlayan olur. gözler tekbir noktada birleşir ve etrafındakilerin gözlerinde su perisinin taneleri gözükmeye başlar çağlayan sular gibi.

geri dönülmezliğin başlangıçındasındır. ne yapılsa ne edilse boştur bundan sonra. "daha çok şeyler yaşıcaz senle, gezeceğiz,tozacağız, çok eğleneceğiz" sözleri kulağında fısıltı olmuştur. hatta hiç duymazsın bile onları. bir gariplik çöker üstüne ve birde hafiflemiş bir halde herkesi görmeye başlarsın. nasıl, ne oldu derken havadasındır artık. su perisinin taneleri artık hıçkırık seslerine yerini bırakmıştır ve dönmeyeceğin bir yola çıkış yamışındır. senin için artık herkes "rahat uyu dostum" diyeceklerdir.
with all my love
yasamin tükendigi an ile ayni andir.

baska hayatlara yelken açilir, lakin onun adina da yasam denir mi bilmem. zira ölen bedendir, ruhlar ölmez ise; ölmeyen bir seye yasiyor demek ne denli dogru olur bilemedim ben simdi. yoksa o da mi ölür? e o da ölüyor ise kim, ne/neyi yasayacaktir o zaman? hiç kimsenin hiç bir sey yasamadigi bir an gelecekse yaslanmamizin ne anlami var o halde? evet.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol