oludeniz

michal negrin
dunyanin en alcak yeri.
israil’de.
suyunun %35i tuzlu.yuzulemiyor,batilamiyor,kitap okumak yuzmekten daha kolay oluyor..fazla durdugunuzda deriniz yanmaya basliyor..suya baktiginizda sudaki yogunluk yag gibi gozukuyor.
denendi.cidden yakiyor.
yoncash
yamac parasutunun yapilabilecegi dunyada ki iki yerden biri.digeri yeni zellandadir.yaklasik 2000 m yukseklikte ki babadagdan yapilan bu atlayislar bazen nadiren cakilmak sureti ile sonlanir.babadaga cikistaki yol ise atlamaktan daha tehlikeli gorunur.
floydian
fethiye´deki bir diğer doğa harikası yer. doğal bir lagun var ve açıkta ne kadar dalga olursa olsun sahil dümdüz duruyor. fethşye´nin çoğu denizi gibi çok temiz, mavi bayraklı. bu arada hız tekneleriyle parasailing ve diğer aktiviteler yapılabiliyor. babadağ´dan atlayan yamaç paraşütçüleri de ölüdeniz sahiline iniyor. bu yamaç paraşütçülerinden de her yıl 4-5 tanesi çeşitli nedenlerden hakkın rahmetine kavuşuyormuş söylemedi demeyin.

bir anekdot: bu yamaç paraşütü yaptıran kişiler fethiye belediyesine bağlı değiller, özel çalışıyorlar. zamanında fethiye belediyesi bunlardan aylık ücretler talep etmiş ve olumlu yanıt alamayınca da bütün sahil şeridine kaktüs ekmiş. tabi sonra paralar verilmiş, kaktüsler sökülmüş, alan memnun veren memnun bir şekilde herkes yoluna devam etmiş.
cuzaco
her sene illa bi kere gittiğim yer.ama her gidişimde eski havasından dahada uzaklaştığı hissine kapılıyorum.yakında tamamen mahvolması olası bence.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol