ok

0 /
coni
ota boka cevap olarak soylemeniz halinde agzinizin burnunuzun dagilacagi veya en iyi ihtimal olarak tikky damgasi yiyeceginiz,ayrica size bu kelimeyi surekli kullanmaniz gerekcesiyle saldirilinmasi durumunda ilahi adalete gore saldirgana karsi koyma hakkinizin olmadigi kelime.
p t n
ok diger kelimelerin aksine kullandiginizda size saldirilmamasi, tu kaka yapilmamasi gereken bir kelimedir. pesinden ok, no problem ama gibi embesillikler gelmedigi surece normaldir, cunku ok internayonal bir kelimedir ve dunyanin her yerinde anlami ok dir.
su hayat bitsede gitsek
tarihi kaynaklarda en eski bilgilerin türk kaynaklarında geçtiği için türklerin icadı olan yay mühimmatı.eniyi ok seftalı/kızılcık/bazı çam türleri( özellik ile kaz dağlarının bazı bölgeleri,osmanlı imparatorluğu zamanında bayramıçtaki çavuşlu köyü ve çevresindeki 20 küsur köy, ok çamı kesmek suretiyle geçimlerini sağlamışlardır)den yapılır.kullanıldıgı yere göre ceşitleri vardır.muharebe/hedef/mesafe v.b. ok yapımı için seçilen ağac kesilmesinden 5 yıl sonra işlenir.uzunlukları yayın cinsine(arbalet,büyük yayv.b ve işlevine göre degişir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol