nefesini tutarak intihar etmek

darth sidious
-eger nalani getirmezseniz intihar ederim, anliyo musunuz?
-tamam getiricez atlam sakin.
-ne atlicam nefesimi tutarak intihar ederim.
-sktir, bu da blofcu cikti. kosun diger intihari kacirmayalim bari.
ilean
yurt disinda bir suctan dolayi tutuklanan kadin polislere kendisini serbest birakmazlarsa nefesini tutup intihar edecegini soylemis ve nitekim yapmisti.
carpediem
beyine yeterli oksijen gitmemesi durumunda kisi bayilacak, bayilinca elinde olmadan nefes almaya baslayacaktir. en fazla, panikle aptallasmis insanlari oldum diye kandirabilecek, hatta belki kendi bile oldum sanacaktir.
goodygoblin
bir süre sonra baskın çıkacak olan güçlü nefes alma dürtüsü yüzünden yarıda bırakmak zorunda olunan intihar çeşididir.insanın kendi kontrolü dışında daha güçlü bir nesnenin ağız ve burun deliklerini nefes alınamıyacak konuma getirmesi suretiyle bu güçlü dürtü bastırılabilir.teorik olarak imkansız görünmekte.
pelagehatun
otonomik olarak nefes alamayan insanların başarabileceği bir olgudur. bu vaka hastaları bilinçli olarak nefes alırlar bu yüzden intihar onlar için çok kolaydır. uyumak ölmek demektir.
huni delisi
beynin her bölgesine hükmedebilirsek başarabileceğimiz bir aylem olabilir.örneğin bilinçli şekilde kalp atışlarını yavaşlatabilen veya durdurabilen insanlar mevcuttur.zordur fakat imkansız değildir.
geri donusum kukusu
osuruğunu tutarak intihar etmeye kalkışmaktan bi gömlek daha kabul edilebilir bir saçmalık. böyle intihar eden bir brokoli, eşek cennetinde derin bir oh çeker kanımca.
superoksit
bu şahsiyet ancak kafasına poşet de geçirmişse yapacağı fiilde başarılı olabilecektir. aksi taktirde nefesini tutup beklediği zaman kendini kaybedip bayılacak ve otomatik olarak nefes almaya başlayacaktır. işte poşet bu sırada devreye girebilir,bayıldıktan sonra da oksijensiz kalmasına neden olarak ölüme sebep olabilir. cinsel haz almak için bunu yapanlar,bu sırada istemeden ölen bünyeler mevcuttur ancak intiharı düşünenler tarafından pek tercih edilen bir sistem değildir. tabi yok bence şöyle intihar et demek de abuk kaçacağı için kişiyi düşünceleriyle baş başa bırakıp bir bilene yönlendirerek kaçmak en mantıklı seçenek olacaktır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol