mustafa balbay

0 /
independence
dun ak$am saatlerinde tahliye olduktan sonra yakla$ik 5 senedir ilk defa sevdikleri ile birlikte ayni cati altinda uyuyacak bu gece.

daim olur in$allah.
independence
anayasa mahkemesi kendisinin milletvekili olmasini da goz onunde bulundurarak hakkinda "uzun tutukluluk donemi hak ihlalidir" $eklinde karar verdi.
gicikcik
yüzüne bakamıyorum içim acıyor.yüzü o kadar haksızlığa uğradım diye bağrıyor ki nasıl olurda müebbet hapsi istenir anlayamıyorum.darbeye teşebbüs mü ne yaptı darbe kelimesini düşündü ve bu da teşebbüs mü kabul edildi.düşünmek bir şey hakkında fikir sunmak ya da tamamen beynimizin işlevlerini yerine getirmek gibi koca bir suç işlersek cezamız müebbet mi olucak?çok yazık ki vay halimize.
independence
duru$ma duzen ve disiplinini bozdugu gerekcesi ile mahkeme ba$kani tarafindan 16 oturuma katilmama cezasi verilmi$ kendisine;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21499379.asp
independence
mahkeme kendisi ile alakali karari verdi ve tahliye istegini reddetti.

tahliye talebinin reddedilmesindeki gerekce $u $ekilde;

“delillerin tamamen toplanmamış olması, dosyadaki belge ve raporlar, kuvvetli suç şüphesinin devam etmesi, sanıkları isnat olunan suçlar, bir kısım sanıkların savunmalarının halen alınmamış olması, cmk 103. maddesindeki katalog suçlardan olması”

ayni karar mehmet haberal icin de gecerli. dolayisi ile ne mehmet haberal ne de mustafa balbay meclise giremiyorlar.
independence
avukatlari tarafindan yapilan tahliye talebine savcilik tarafindan red goru$u getirilmi$. herhalde bugun oglen saatlerinde belli olur ne olacagi tam olarak.
biskuvit
avukatı kendisi yerine mazbatasını almıştır. büyük bir sorun olmazsa yarın hapishaneden çıkacak ve meclise gidecek.
tasarimharikasi
tuncay özkanla önceki gece ayrı odalara kondular, oda henüz inşaat halinde olmasına rağmen ilgililer önemsenmedi. bu arada konulan odanın aponun odasıyla aynı olması da ilginç. adamlara resmen teröristsiniz yerinizi bilin muamelesi çekiliyor.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol