muhahaha

376
en afilli ve meshur hanzo gulusudur..hatta gulus degildir bir yasam felsefedir.ben ’’hanzoyum komik olmasa bile herseye bu tepkiyi veririm’’ demektir.ve hanzo imajindan dolayi erkeklere ait bir gulus seklidir.boyle gulenlere gulup gecmek gerekir.
pixie
hihihi ve hahahanin yetmedigi durumlarda atilan abartili bir kahkaha sekli.
ne var ki sadece yazilarda yasar bu muhahaha. gercek hayatta mu-ha-ha-ha seklinde gulen kimseler yoktur, varsa da ureyemedikleri icin zamanla dejenere olmaktadirlar.
xerxes
msn muhabbetlerinde pek sıklıkla karşılaştığım gülme şekli. bana komik ve anlamsız geliyor. hangi insan evladı böyle güler? anlamadım gitti.
artemisia
zuhahaha ya da puhahaha’dan çok da farkı olmayan, chat ortamlarında "öyle çok güldürdün öyle çok güldürdün ki ortadan ikiye ayrıldım" mesajı veren gülme efektinin yazı diline dökülmüş halidir. ilginci yansıyarak üretilmiş olması gerekirken normal hayatta hiç kimseyi bu şekilde gülerken görülmemesidir. demek ki haha’nın başına gelen mu-, zu- ya da pu- yarılma ön ekidir. zira chat ortamında yarılma olayını göremediğimiz için bu ön ekleri kullanmak elzemdir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol