milliyet

0 /
due
aydin dogan’in 1998de korkmaz yigit’e sattigi ama parayi alamayacagini gorunce geri aldigi bir ceride
376
ah sevgili milliyet gazetesi, ne kadar da şirin bir gazetedir. siktiriboktan haberleri sadece avrupa baskılarına koyar bu gazete. arada türkiye baskılarına da koyuyorlar ama olsun olur öyle.
hayır bir keresinde isveç’in bir yerinde(türk kahvesiydi) aldığım milliyet gazetisinde, enrique iglesias ın çok afedersiniz siki çok ufakmış hatta anna bu durumdan çok şikayetçiymiş.(artık kol ya da ayakla falan idare ediyordur) oysa babası julio ise kazma sapı gibi bir alete sahipmiş falan da filan gibi bir köşe yazısı vardı ki kendimden iğrendim. o günden beri bu gazeteyi ne alırım ne okurum ne de internet sitesindeki yazılarını kaale alırım. zaten tirajı ben almadığım için düştü.
burakthy
taksim meydanında hergün hit olarak 42 milyon veya 47 milyon arasında değişen bir rakam gösteren devasa bir numaratörü bulunan gazete
sdt
sabah’ın tmsf tarafından ele geçirilmesinden sonra okudugum gazetedir.internet sayfası da güzeldir ve her gün sağlam hitler almaktadır.
angelus
çok eskiden spor sayfası arka sayfalarında bulunurdu, o zaman çok severdik. sonra onlar da modaya uyup o sayfayı magazin sayfasına çevirdiler.
melankomik
yaklaşık bir kaç ay önce, alex’le yaptığı bir ropörtajda alex’in, "türk vatandaşı olsaydım aurellio gibi milli takımda oynamak isterdim" (ya da "eğer brezilya’da milli olmamış olsaydım türk milli takımında oynamak isterdim" miydi tam hatırlamıyorum) dediğini yazdıktan bir kaç gün sonra yine spor sayfasında küçük bir köşede alex’in, aurellio’nun milli takımda oynamasına karşı olduğunu yazan gazete.

yine de her sabah alır, okurum.

neden? çünkü adam gibi bir gazete yok türkiye’de.
mitili
web sayfası birkaç gündür güncellenmeyen, hatta sabah baktığımda aynı olan ama şimdi bir takım haberler eklenmiş yayın bilmemnesi.
mitili
sacmasapan seyleri "haber" diye yutturmaya calisan site. ornegin su:

"arda’yi facebook yakti"
"arda’nin facebook’taki fotograflari ortaya cikti"

ulan montofon! bi fotograf facebook’ta ise zaten ortadadir. ayrica fotograflarin icinde hicbir ucukluk, terslik yok. evinde sevgilisiyle oturan bi adam anasini satayim. sizin habercilik anlayisinizi sikeyim ben.
mitili
web sitesi imla hatasında rekor kırmıstır herhalde. neredeyse her haberde birkac tane sacmasapan seyler var. ustelik istisnasız her gun en az iki haberin baslıgında bile imla hatası yapıyorlar ve saatlerce oyle kalıyor. ulan insan bi okur yazdıgını be.
mitili
bir gün alkolün beyin hücrelerine verdiği zararı işleyen haber yayınlıyayan, ertesi gün alkolün yaratıcılığı artırdığı konusunda haber yayınlayan tuhaf site.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol