mesleki deformasyon

modest
ise baglilik,verimlilik,profesyonel dusunebilme konularinda dunyanin geriden gelen milletlerinden olmamiza ragmen yuksek derecede etkilendigimiz rahatsizlik modeli.
steroid
doktorların yüzde 99’unun belli bir seneden sonra "zkerim hastasını da mikrobunu da.. 35 senedir okuyorum bundan sonra kendimi para kazanmaya vereceğim.." diyerek sergiledikleri üzücü durum.
bu lafı söyleyen kadın doğum asistanı bizzat kuzenimdir. karşısındaki uzman hekimin cevabı da aynen "zaten kendini başka birşeye verme, ehehe.." olmuştur.
ilaç mümesillerinden aldıkları iki kuruşluk rüşvet için günde gelen 250 hastanın hepsine de aynı ilacı yazan doktorlar da cabasıdır. yakın dönemde basına çıkan, bir ilacı yazması için bir takım doktorlara verilen rus fahişelerle alanya’da tatil köyünde haftasonu rüşvetlerini hatırlayanlarınız olacaktır. devlet yurdunda aynı ekmeği bölüp yediğimiz bir arkadaşım yakın zamanda ilaç mümessili oldu ve görüşmelere "hediye" verilecek kutu kutu laptop’larla gittiğini bizzat kendi söylemiştir. kendisi mezun olduğumdan beri işsiz olduğumu bildiğinden beni de çağırmıştır fakat senelerdir gençliğimi hastane kapılarında yediğimden bu rezalete ortak olamadım.
son olarak kşisel fikrimce bu "sağlık tacirleri"ne (artık mesleki de değil..) "insani deformasyon"larından dolayı nefretimi sunuyorum.
mirhat
bu deformasyonlar iki şekilde ele alınabilir, fiziki ve manevi. fiziki deformasyona örnek olarak, fahişelik mesleği gösterilebilir.
independence
en çok polislerde gorunen deformasyondur bu, şahsi gorusum bu yonde.

adam sabahtan aksama kadar itiyle köpeğiyle bağımlısıyla ugrasıyor, kendisinden saglam bir psikoloji beklemek utopik bir beklenti olur. daha iki gun once bir polis tüm ailesini katletti ki aynı polisin taksim de çekilen ve çok net hatırladığımız videoları vardı neşe içerisinde goruntulendiği.
ruknettin
pantolon alacak olsam neredeyse elyaf analizi yapıcam fiyat/kalite dengesini gözetip içime sinerek bişey almak çok zor oluyor al geç işte halbuki

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol