mehmet ceyhan

14 Mart 2020
Virüse yakalanmamak için sağlıklı insanların da maske taktığını ancak bu durumun bulaşmayı önlemeyeceğini belirten Prof. Ceyhan, tek kullanımlık maskelerin hasta kişiler tarafından ve hastaneye gidinceye kadar takılması gerektiğini söyledi.

Tek kullanımlık maskelerin uzun süre ve tekrar tekrar kullanımının büyük risk oluşturacağını vurgulayan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Mehmet Ceyhan, “Sağlıklı olanların maske takması yanlış. Bu insanlar hasta değil ki. Bu kişilerin taktığı cerrahi maskeler tek kullanımlıktır, yüzde 30 engeller bulaşmayı. O kişide sağlıklı insanda virüs olması ihtimali zaten çok düşük. Ama bu maskeler virüsün kolaylıkla yerleşip yaşayabileceği materyallerdir.

http://www.egepostasi.com/haber/prof-dr-ceyhan-dan-tv35-e-ozel-aciklamalar-maske-virusun-bulasmasini-onlemez/23300214 Haziran 2020
MASKEYE YAPTIRIM UYGULANMALI

Prof. Dr. Ceyhan “Halkın gönlüne bıraktığınızda iyi yürümediğini görüyoruz. Bunun için bazı yaptırımlar getirerek daha fazla insanın kurallara uymasını sağlamak zorundayız. Mesafeyi kontrol etmek zor olabilir ancak maskeye bir yaptırım, cezai müeyyide uygulayarak daha yüksek oranda takılmasını sağlayabiliriz.


http://www.gazetevatan.com/-kurallara-uymayanlara-cezai-mueyyideler-uygulanmali--1324781-gundem/


fırıldak demek isterdim ama fırıldak baya para eden bişeymiş. 60 lira lan.. yuh..
https://urun.n11.com/doga-ve-bilim/yeni-nesil-topac-P229769525?Renk=Rose&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI_ISGyKeE6gIVyLHtCh12mgrPEAYYAyABEgJ5WPD_BwE
bu başlıktaki tüm girileri gör