mc donald s

0 /
wilson
kapitalizmin bir numarali somurucusu konumunda bulunan, gittigi ulkenin tadlarina ve zevklerine uygun yemekler icat etmek suretiyle her gittigi ulkeye kene gibi yapisan gereksiz fast food zinciri. hayatim boyunca bir tanesine bile girmemis olmaktan duydugum gurur ayri tabi.

dipnot, buzdolabina hapsettiginiz zavalli mendilci kizi unutmadik.

(bkz: kahrolsun emperyalizm)
ridgid
hamburger kofteleri yanlizca sicakken yenilebilir. soguk iken tadildiginda koftesini ogutmek ve yutmak zordur. tadi cok kotudur.
doroty
"dünyada böyle güzel hamburger, patates kızartması yapan bir yer daha var mıdır?" diye düşündüren, dünyaca nam saldığı akla gelince, bunun aslında bir gerçek olduğu kanısına varmanızı sağlayan bir numaralı yer.

(eti meti ekşitip, tarhana diye yiyen bir millet olarak ne kadar severiz o da ayrı tabii.)
ya basta viva zapatista
greenpeace’in bir yılda uydudan ve olay yerlerinden çektiği fotoğraflarla hazırladığı raporunda dünyadaki ekolojik dengeyi nasıl bozduğu gözler önüne serilen markadır.dünyada 31000’den fazla şubesi bulunan firmanın sağlıklı bir nesil ve çevre yaratmadığı gerçekliği gözönüne alınıp protesto edilmesi gerekmektedir.
nick nicki nickince
sandiginizdan cok daha kisa zamanda buyumus firmadir. soyle ki; 1974 yilinda sanirim denver’daki mc donalds acildiginda yanilmiyorsam bu firmanin dorduncu subesiydi.
kirmizioje
abd karsitlarinin bir numarali dirdir ettigi yerdir, ama marlboro sigara icerken bunu yapilmasi da bir ayri harikadir.
abd’de milleti obez ettigi icin davalar acilir durmadan.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol