mavi ekran

altar
sizi arayan saftirik bir musteri yada bir arkadasinizin sacma sapan bir lafi karsisinda beliren ekrandir, bide windows versiyonu vardir.
cikolata
dumur olma tepkisidir. akabinde gozler bos bos bakar, agiz hafifce acilir. gozleriniz normalden daha cok kirpilirken, iceride karsimizdaki sahsin ne dedigi dusunulur, anlam verilemeyince de konusmadan onceki hayata devam edilir, o an hafizalardan silinir.
firambogaz
microsoft windows’un bir şekilde üstesinden gelemediği sorunlarda kitlenip ekrana getirdiği, üzerine bir çok esprinin yapıldığı hata ekranı. windows 98, tanıtıldığı ve tüm dünyada canlı olarak yayınlanan toplantıda bilgisayara bir tarayıcı takılması ile kilitlenmiş ve mavi ekran vererek daha piyasaya sürülmeden herkesin gözü önünde çöken ilk işletim sistemi ünvanını almıştı.

akhillius
eküri konusunda hiç yalnızlık çekmez. hatta bazı ekürilerinin çok uzun isimleri bile vardır;bccode : 100000d1 bcp1 : 00000000 bcp2 : 00000002 bcp3 : 00000008 bcp4 : 00000000 osver : 5_1_2600 sp : 2_0 product : 256_1.

hiç delikanlı değildir kendisi. envayi çeşit işler yaparsınız en son derler ki "ram den babacan sen başka ram tak onu kullan" fakat ne çare mavi ekran hiç yalnız bırakmadığı bir diğer ekürisi sizin bilgisayarınızdır.
cunta
windows 7’nin mükemmel tasarımının küçük bir hatada düştüğü durum olarak görüldüğünde çimentosuz gökdelende yaşama hissi veren sorun.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol