limitsiz adsl abonesi

pandulayak
internet sadece birşey indirmek için değildir sitelerde gezinmek sözlüklerde yazmak yonjada kız tavlamak bunlar ve güncel haberleri takip etmek vb vb birsür şey bunlar içindir internt. fakat bu insanlar sadece abi şu var onu indirdim abi ninja kamplumbağaların bütün bölümlerini indirdim yok efendim abi bu ay 101 gb downloadım var diyen internetin çoğu özelliklerinden yararlanamayan teknolojinin gerisinde kalmış zavallı yaratıklardır
goetica
kotalı adsl kullananların aksine daha mantıklı insanlardır,keza bağlantı hızı yuksek olan kotalı adsl kullanıp sonra kotayı a$ıp daha fazla para ödemek yerine download’a abanıp gayette müzik film ar$ivi olu$turabilen bireylerdir.
tiksinmeye,kıskanmaya,bok atmaya zerre luzum yoktur,tercih meselesidir.
eldrun
zaman geçer yeni hard diskler alınır, zaman biraz daha geçer dvd rw alınır, bilgisayarın power tuşunun nerede olduğu unutulur ama star wars trilogy setinin kutusuna bakmak, orjinal kapları seyretmek kadar zevk vermez internetten indirileni.bu gibi istisnalar dışında indirmeye devam edilir, devam edilir, devam ed...
sukela
aylık download miktarı 3 gb’ın altında olduğunda hiçbir ücret ödemeden limitliye geçme hakkı bulunan abonedir.
van ness
genelde iş yerlerine konulur. internette hız sorun yapılacak bir durum değilse o kişi için, bu durum problem olmaz. ev bilgisayarları için adsl ücreti çok koymuyorsa da uygun olabilir. özellikle çok kullanıcılı evlerde kullanılması şart yoksa kotalı da anan aşağı baban yukarı gb pazarlıkları görülmektedir.
overload
açgözlü insanlardır. doymak bilmezler. download ettikçe hayvani bir kılığa bürünürler rapid linkleri gözlerinin önünde uçuşurken aynı anda bir comette torrent ararlar hatta o kadar çizgiyi aşarlar ki. listeleri
buffy the vampire slayer 7 sezon 148 episode ( kış dönemi)
angel 5 sezon ( kış dönemi)
smallville 6 sezon ( boş bulduğunda aban.)
lost ( nerde beleş direkt yerleş.)
the godfather
scent of women
into the blue
bangbus new episode
mikesapartment....

öte yandan limewire ve ares porgramları eş zamanlı mp3 ve video klip indirmekle meşguldur. pclerinin olmazsa olmazları arasında hatırı sayılır bir hard disk ile dvd yazıcı vardır. o kadar vahşidirler ki elektrik kesintisi olduğunda , sistemleri çöktüğünde ya da misafir çocugu tüm planlarını alt üst ettiğinde agresifleşirler." lan mına kodumun üretim durdu şerefsiz" mantığıyla saldırganlaşabilirler.
evet insan değillerdir. ya da insanlarla aynı boyutta yer almazlar. zira onlar download büyüsüyle lanetlenmişlerdir.işin ilginç yanı bununla o kadar meşguldürler ki indirdiklerini hiç bir zaman izleyecek vakitleri yoktur.
kendimden biliyorum.
independence
adil kullanım hakkı isimli ucube $ey cikti cikali tamamen kandirilan abonedir. arasin abonesi oldugu internet saglayiciya sorsun bakalim limitsiz mi yoksa o da adil kullanim hakki kotasina dahil edilen magdurlardan mi.

superonline fiber internet isimli adsl saglayici da bu dolandiricilik var mesela. onune bir paket cikartirlar ve derler ki "indy bey, 100 mbit hiza sahip limitsiz internet paketi 199 lira".

eh haliyle insan merak edip soruyor;

+ limitsiz diyorsunuz yani?
- evet indy bey.
+ dolayisi ile adil kullanım hakkı diye bir $ey soz konusu degil?
- 500gb indy bey.
+ 500gb sonrasinda ne oluyor?
- yeni fatura kesim tarihine kadar hiziniz 3mbite indiriliyor.
+ e hani limitsizdi?
- ama bu adil kullanim hakki kotasi.


call center’da ki arkada$in da yapabilecegi bir $ey yok elbette. onun eline vermi$ler listeyi, demi$ler ki al buradan oku karde$im, o da sordugum sorulara ne yaziyorsa o $ekilde cevap veriyor. asil dolandiricilik paketin isminde;

"100 mbit limitsiz internet"

kurumlar vatanda$i fake isimlerle fake paketlerle dolandiradursunlar, devletin internet ile tek yakin ili$kisi internet sitelerini birer birer kapatmaktan ibaret. bir gozlerini acip $u kurumlara bir bakiversinler artik.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol