le concile de pierre

mitili
ilk 100 sayfasi insani sariyor ve grangé’in diger kitaplarindaki gibi $a$irtiyor. geri kalan sayfalar ne yapiyor bilmiyorum.
ederleziavela
guillaume nicloux yonettigi monica bellucci ve catherine deneuve gibi buyuk oyuncuların oynadıgır bir film.

kitabı okumussanız eger sakın filmi seyrederek kitabı pic etmeyiniz.bir film ancak bu kadar boktan cevirilir.kitap inanılmaz surukleyici ve gerilim doludur lakin aynı basarıyı filme yansıtamamıslar.

ama yinede monica bellucci’in memelerini ve kısa sac kesimini gormek istiyorsanız seyrediniz.
bgat
iyi roman-kötü film uyarlamasına bir örnek daha. maalesef grange’ın mükemmel kurgu ve konulara sahip olan romanları, hep kötü sinema yapımlarıyla karşımıza çıkmıştır. kızıl nehirler gibi mükemmel olay örgüleri ve hızla akıp giden bir kurgusu olan romanı fransız yapımcılar nasıl da sıkıcı bir film yapmayı başarmışlardı. grange’ın en büyük şanssızlığı amerikalı olmaması, zira stephen king kötü romanları süper film oluyorken, grange’da durum her zaman tam tersi oluyor.

taş meclisi, grange’ın sarsıcı romanlarından birisi. telepati, parapsikoloji, nükleer enerji... ve her şeyden önemlisi, yazarın ilk defa bir romanında fantastik öğelerle okuyucunun karşısına çıkıyor olması tabii ki.
angelus
insanda bir moğolistan a gitme arzusu uyandırsa da "çok soğuktur a.k." dürtüsüyle bir anda eski normal hayatına dönmenizi sağlayan pek bir fantastik eserdir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol