last fm

kratos
www.last.fm adresine konuşlanmış, müzik istatistiklerini tutan bir site. media player, winamp vb. herhangi bir müzik çalara yüklenen küçük bir eklenti sayesinde dinlediğiniz şarkıları sitedeki size ait istatistik bölümüne kaydediyor. hangi şarkıcıyı, hangi şarkıyı daha çok dinliyorsunuz vb. giriyor bakıyorsunuz yada bakmıyorsunuz başkası bakıyor. genel listeler en çok dinlenen şarkılar şarkıcılar gibi istatistiklerin tamami var.
henuz uc yasinda bir kardesim var
bir kişi hep aynı tür müzik dinler gibi çok yanlış ve dümdüz bir mantığa sahip radyo, similiar eşlemeleri ölüm, misal ben kazım koyuncu dinliyorum şu anda az sonra manowar dinleyeceğim daha sonra kazım koyuncuyu manowar’a benzeten yapay zekanı sikim ben senin demek isterim.
henuz uc yasinda bir kardesim var
yeni tasarımıyla iyice zıvanadan çıkmış şaşırmış site flash olarak radyonun açıldığı pop-up hede şarkının ortasında küt diye takılıyor ayrıca sanatçı sayfalarındaki yeni düzenlemeler istatistik manyağı yapmış ortamı, bu nedenle ki dem grubunun vokali olan göktuğ bana mail atıp sen mi yaptın lan bizim sayfayı böyle demiştir. çok kötü olmuş çok berbat olmuş eski last.fm’i istiyoruz isveçli moderatorler.

ayrıca ben bob dylan – blood on the tracks - buckets of rain’i 69 kere dinlemedim hatta top tracks chart’ındaki hiç bi şarkıyı dinlemedim kafadan top tracks yazmış bana hasta.
visibilia
pek yakın zamanda ücretli olacak imiş. belki de oldu bilememekteyim. lakin bir yerden kazanalım derken bir yerden kaybedecekler.
aello
iyidir hostur da dinlediginiz sarkiya limit koyarlar. yani bir kac kere dinlersiniz bastan sona. sonra site bakar beles diye habire dinliyosunuz ordan, preview olarak sunmaya baslar size. bu da sarkinin sadece bir bolumunu dinleyebilmeniz anlamina gelir. eskisi gibi bastan sona dinlemek icin satin almanizi sart kosar. baska yerden dinlenemiyor sankidir...
independence
myspace ile birlikte ayni gun icerisinde engellenmi$tir yuce turk adaleti tarafindan. turk olmasam turkiye’de ya$amasam sorgulardim bu adaleti ama turkum ve turkiye’de ya$iyorum.

ya$asin adalet!
revenant
muyap denilen ne işe yaradığı meçhul zıkkımın bu siteden telif ucreti istemesi ve olumsuz cevap aldıklarından dolayı mahkeme kararıyla kapattıkları sitedir.
goetica
bir nevi günlük. dinlediğiniz her şarkıyı sizin için hafızaya alan zaman tüneli. söz uçar yazı kalır’ın güzel örneklerinden. 2006’dan beri kullanıyorum, 2006’dan beri dinlediğim her şarkının kaydı var. misal bir grubu 2.127 kere dinlemişim toplamda, her dinleyişimde aklımda aynı şey vardı, 2013 yılında buna bakıp, hatırlayıp gülümsüyorum şimdi.

sevdim olarak işaretlediğim her şarkının benim için bir anısı vardır mutlaka, bir sebepten dolayı sevmişimdir. normal şartlarda 2006’da çok sevdiğim bir şarkıyı bugün hatırlayamayabilirim. insanız çünkü, unutuyoruz. ama last fm unutmamış, bak sen bunu bunu sevdin diye önüme sunuveriyor. bir daha seviyorum.

last fm mi kalmış yea şunu kullanan kaç kişi kaldı diyenler oluyor.

evet, bi kaç kişi kaldık, severek kullanıyoruz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol