larry bird

nick nicki nickince
larry bird (doğumu 1956) amerikalı basketbolcu. indiana state üniversitesi’nde okudu. okulun ncaa’nde final oynamasında en büyük rolü oynadı. boston celtics formasıyla profesyonel olduğu 1979’dan bugüne kadar 3 kez nba şampiyonluğu kazandı, defalarca final oynadı, 2 kez de nba’in en değerli oyuncusu seçildi.

2.02 m boyu ve oldukça ağır görünümüne rağmen hırsı ve mükemmel şut yüzdesi ile tanındı. beyaz tenli olan bird basketbolu bıraktıktan sonra değişik takımlarda antrenörlük yaptı.

fakar
susam sokağının efsanevi karakteri minikkuşun esin kaynağıdır.bu adam geniş arazilerin, tarlaların, çiftliklerin olduğu bostonda çoçukluğunu geçirmiştir.o kadar geniş arazide maç yapacak çoçuk bulmak için çok yol katetmek gerektiğinden, kendisi de buna üşendiğinden tek potaya sürekli şut atarak çoçukluğunu geçirmiştir.bu sayede o kadife bileğe sahip olmuştur.
sepulturk
nba all star haftasonlarında ilk düzenlenenen üçlük yarışmasında şampiyon olmuştur. hiç bir zenci gibi ultra süper atletik yetenekleri yoktur. evet allah vergisi bir şut yeteneği vardır ama onu büyük oyuncu yapan hırsı ve azimidir. her idmandan sonra arkdaşları evlerinin yolunu tutarken o fleet center’ın tirbünleri arasında kilometrelerce koşarmış.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol