kutu kutu pense

deathless
kucukken cok severek oynadigimiz oyun sekli.
’kutu kutu pense , elmayi yerse , arkadasim ..... arkasini donse’ diye bir tekerleme oyunun uzerine iyi giderdi o yillarda.
isimsiz kahraman
kucukken cok sik oynadigim ama hicbir mantigi ve albenisi olmadigini yillar sonra kavradigim cocuk oyunu. kizlarin elini tutmak icin bahane arayan erkekler tarafindan uretildigini dusunmekle birlikte, tek getirisinin cocugun kendi adini bilip bilmediginin sinanmasi olduguna kanaat getirmekteyim, hatta getirdim.
cahilkimyager
lise 1 de matematik ogretmeninin, sinifin kendisini tinmadiginda(ki genelde oyle olurdu)her harfi 3 saniyeye yayarak kullandigi sozcuk obegi.
soyle ki:
-evladim kutu kutu pense mi oynuyoruz burada
megatron
kutu kutu pense
kutu kutu pense elmami yerse
kutu kutu pense kizil elmami yerse

1 2 3 ler yasasin turkler
4 5 6 polonya batti
7 8 9 biz bu iste yokuz
10 11 12 italya tilki
13 14 15 amerika kardes
13 14 15 somali kardes
13 14 15 irak amcamin oglu
13 14 15 hepsi kardes...

1 2 3 ler radyasyonlu turkler
4 5 6 mandaleta yatti
7 8 9 biz bu iste variz
10 11 12 italya hep tilki
13 14 15 amerika kardes
13 14 15 somali kardes
13 14 15 bosna hersek amcamin oglu
13 14 15 hepsi kardes..

(bkz: yasar kurt)
hergele
çocukluk saçmalıklarından biriydi."kutu kutu pense .... yerse,arkadaşım okşan arkasını dönse" versiyonuda vardır.artı onsekizliktir.
addicted to pain
şimdi tekrar düşünüyorum da ne psikososyopat şarkılarla oyunlarla büyümüşüz be.kutu kutu pense,arkadaşım arkasını dönse falan.ulan bi insan amacını bu kadar belli eder mi? hem de olay kutuyla başlıyo yani.arkanı dön de bi kutuna bakalım falan hesabı.pense de var.poke’liyacaklar sanki arkamı dönsem.ulan bak zamanında "addicted arkasını dönse" dediler mi,hiç itiraz etmez hatta benim adımı sölediler diye çok sevinir hemen dönerdim.kimbilir arkamdan neler çeviriyolardı ipnetorlar.içime dert oldu görüyo musun?
mmkurabiye
hep bir ağızdan el ele tutuşarak dönüyoruz, birinin adı söyleniyor o arkasını dönüyor herkes dönene kadar bu böyle sürüp gidiyor.oyun bundan ibaret.
ama arkasını dönecek kişinin kim olacağına nasıl karar veriyorduk ki anımsayamadım, nasıl yani diyorum anlaşmazlığa düşmeksizin herkes nasıl aynı anda tek kişi üzerinde uzlaşabiliyormuş.hani anlık da bir durum.
vay be çocukken hayat zormuş ve çok olgunmuşuz hani.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol