kürtaj

0 /
alman
onemli tartisma konularindan biridir.hatta amerika birlesik devletleri’nin bir onceki baskan adaylarina secim malzemesi olmustur.
seyyah
gebeligin 10. haftasindan sonra yapilmasi yasal olmayan bu haftadan sonra yapildiginda cocugu oldurmeye yonelik haraket olarak nitelendirilen bir operasyon.
angelus
basarisiz dogum kontrol yontemleri uygulayan ciftlerden, disi bireyin basina gelmesi muhtemel, 2-2,5 aydan sonrasi fiilen cinayet olan, hadise.
elenktrinkalamadimsenden
cok buyuk psikolojik cokusler yasatabilen hadise.ilk hamilelikte kurtaj olmak inanilmaz tehlikeli durumlar ortaya koyar.kadin bir daha ki hamileliginde buyuk problemler yasayabilir.dikkatli olmak lazimdir.
evrendeki en mutevazi insanim
eğer doğacak çocuğun fiziksel veya zihinsel sorunları olacaksa; eğer doğacak çocuk aile tarafından yetiştirilemeyecekse; eğer doğacak çocuk sefaletin içine doğacaksa, cenin henüz insan özellikleri kazanmaya başlamadan önce yapılması gereken bir işlemdir.
goetica
ilk gebelikte kurtaj yapılırsa ciddi sağlık sorunlarına hatta bazen bir daha hamile kalamamaya yol açan operasyon.
alexis will survive
olaya bi de emek- sermaye tarafından bakınca kürtajın neden yasak olduğunu anlamak pek de zor olmamaktadır. sermayedarlar için emeğin yaşı ve cinsi önemli değildir ve bundan dolayı da işçiler doğurabildikleri kadar çocuk doğurmalılardır ki yeni gelen taze emek de sermayeye işgücü olarak kayabilsin. dolayısıyla kürtaj yasak olmalıdır. kürtajın yasaklanma sebebi tarihsel olarak böyle başlamıştır ve bu yasak ilginçtir ilk kez a.b.d de uygulanmıştır. ah şu kapitalistler!
cucugamusi
kadin dogum uzmanlari tarafindan yapilmak kaydi ile , ilk gebelikte yapilmasinin sakincali olmadigi,birden fazla dogurmus kadinlarda yapildiginda da ayni oranda istenmeyen etkilere sahip oldugu bilimsel olarak belirlenmis tibbi mudahaledir.
(bkz: komplikasyon)
ngn
cahiliye devrindeki arapların kız cocukları olunca onları canlı canlı gömme durumundan farksız vaka.
bok bocegi
gebeliğin onuncu haftasından önce, ortada henüz bebek değil yalnızca bir pıhtı varken yapıldığını bilmeyenler tarafından cinayet olarak nitelendirilen tıbbi müdahele..
cucugamusi
#296657 ve #87880 entryleri ile bana asagidaki aniyi hatirlatan baslik.

gebe,aylik gebelik kontrolundedir.doktor muayenesini bitirmis,herşeyin yolunda gittigini soylemis,gebelikte kullanilan demir ilaci ile gene gebelikte kullanilan vitamini ihtiva eden, recetesini yazmistir.gebe receteyi alir,ilaclari okur.ve can alici soruyu sorar.
-bu ilaclarin bebegime bir zarari olmaz degil mi?
-?????!!!!!

(bkz: aglamak istiyorum sayin seyirciler)
(bkz: bilenin susmasi bilmeden soylenen soz kadar cirkindir)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol