kosova nin bagimsizligini ilan etmesi

baskan
ab ülkelerinin ve diğer bilimum ülkenin de kosova nin bağımsızlıgını tanımasıyla gerçekleşecek olaydır.
newsted35
sevindirici fakat olacak olaylar açısından vahim bir hal alması olasıdır.bir taraf bayram havası yaşarken diğer tarafta sırplar büyük olaylara imza atmıştır.ve malesef devamı gelecektir bu olayların.
bitterend
yugoslavya’yı beş parçaya bölen batı emperyalizmi bölmeye devam ediyor. aslında amerika için bölünmüş yugoslavya’nın en önemli parçası kosova’dır.

çünkü, rusya’yı, avrupa’yı ve kuzey afrika’yı kontrol edecek amerikan üssü buradadır.

bağımsızlığını ilan eden kosova aslında bir amerikan eyaletidir. burada türkler ve müslümanlar çok zor şarlar altında yaşamaktadır. amerikanlaşma ve arnavutlaşma operasyonuna tabi tutulmuşlardır.

amerika kosova’nın bağımsızlığını tanıyacaktır. zaten tezgahı kendisi kurmuştur. amerika’nın arkasından ankara kosova’nın bağımsızlığını tanıyacaktır. çünkü amerikanın talimatı budur. ama kıbrıs’ı rusya tanırsa ilk karşı çıkacak olan amerika’dır. ikinci karşı çıkan ankara olacaktır. çünkü amerika için önemli olan üslerdir. kıbrıs’taki ingiliz ve amerikan üsleri doğu akdeniz’in hakimiyeti için önemlidir.

amerikan dolarının değişim aracı olarak devam edebilmesi için üsler hayati önemdedir. kosova’nın bağımsızlığı diye bir şey yoktur. kimse kimseyi kandırmasın. amerikan üssünün meşrulaştırılmasıdır. amerikanın bilmem kaçıncı eyaletinin kurulmasıdır.

rusya da buna misilleme yapacaktır. güney osetya ve abhazya’nın bağımsızlığını tanıyacaktır.

kosova’nın bağımsızlığı meşru olmayan, moral gücü olmayan bir bağımsızlıktır. amerikan yalakalığı ile bağımsızlık falan olmaz. bağımsızlık eğer emperyalizme karşı kazanılmış ise değerlidir.

ingiliz parlamentosu pakistan içinden bir bulicistan çıkarmak için karar almıştır. bunlar için bir üs bulundurmak sömürünün devamı ve üssün etrafındaki devletlere şantaj aracı olarak kullanılması bakımından çok önemlidir.

kosova, doğu timor, filipinler, kıbrıs, arap ülkeleri ve almanya, italya ve türkiye’de üsleri vardır.

kosova meselesi oldukça tehlikelidir. sırplar ab’ye gireceğim tuzağına düşerse kosova’yı kaybeder. ama rıza göstermez ise rusya ağırlığını koyar. ve işler karışır.

amerika ukrayna’yı keten pereye getiremediğinden kosova işini öne almıştır. suriye rusya ile iyi ilişkiler kurdu diye şimdilerde suriye’ye abanmaktadırlar. suriye’nin bölünmesi için türkiye’den yardım istiyorlar. bu kadar amerikan üst düzey yöneticisi ankara’ya babasının hayrı için gelmiyor.

doğru olmayan bir iş doğru olmayan zamanda yapılmak isteniyor.

ortadoğu yeniden ısınıyor.
angelus
kutlama adı altında gerçekleşen abd bayrağı sallama atraksiyonu ile tüm esprisini kaybetmiş olan bir ilandır.

edit: bugün ırak da bağımsızdır! ey roma’lılar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol