kosmos

karpuzz
şu sıralar vizyondadır istanbul izmir ankara cenaplarında. hani olur da izlemek isteyenler için.
uzun süre oynayacak salon bulamamıştı. altın portakal’da en iyi film ödülünü bornova bornova ile paylaşmış olmasına karşın oynayacak salon konusunda yönetmen yapımcı ve sinema salonları sahipleri arasındaki anlaşmazlık dikkat çekici idi. neyse geçmiş bu sıkıntı.

izleyenler için ise yapacak bir şey yok artık olan oldu bitti, geçmiş olsun.

son olarak şahsi fikir; izledim,pişmanım. ister cahil ister cühela densin ama o kadar övülen çığır açtığı söylenen ödüllü sanat filmi illa anlaşılmasın efendim fotoğraf fotoğraf aksın arada metafor yapalım ama bağlayamayalım bir türlü, tiradlarımız olsun varlık felsefesi insan üzerine ama derinliksiz olsun yer yer dine bağlarız yer yer öküzün gözüne kopuk kopuk diyar diyar saçmalayalım öyle böyle, sıçalım sanat olsun mantığı bana hitap etmiyor. memnun kalmadım yani eziyet bir 2 saat. tavsiye dahilinde değildir. ha kime göre neye göre diyenleri için de bana göre, zevkime göre.
zotac
adamlar bu filmi çekmiş, uyarıyorum siz de izleyecem diye ızdırap çekmeyin.
saçmalamanın ötesine geçilmiş, sıçılmış da sıvanmak isterken daha bir karışmış sanki senaryo. ne bilim ya da ben öyle algıladım. ama evet izledim. pişmanım.
orqn
büyük bir merakla ’ sonunda ne olacak ’ diye merak edip, sabredip izliyorsunuz; sonunda hiç bir şey olmuyor. özetle böyle bir film işte.

ha bir de filmde ucu açık kalan, açıklığa kavuş(a)mayan olaylar var ki onlardan hiç bahsetmek istemiyorum. bir değil iki değil çünkü.
lost kidy
böyle bir film olmaz! olmamalı sinemaya, izleyiciye hakaret! gönderme değil, öteleme değil, esinlenme değil! baya baya çalmış bir çok şeyi ama ben sizi şu linki bir atayım önce, bakalım tanıdık gelecek mi?

http://www.youtube.com/watch?v=mebdnvdhpua

gel gelelim bununla bitmiyor. ben kibarca esinlenme ve herşeyi birbirine katma diyorum buna. ki benim kadar orta düzeyde bir izleyici bile bu karmaşayı görebiliyorsa ne diyebilirim ki daha, şimdi aşagıdakileri alıyoruz ve harmanlıyoruz ortaya çıkan da işte bu film oluyor.
(bkz: hasan ali toptaş)
(bkz: benny s video)
(bkz: isa)
(bkz: the green mile)
(bkz: luc besson)
(bkz: kim ki duk)
(bkz: teorema)
(bkz: şamanizm)
(bkz: sufizm)
(bkz: stalker)
(bkz: red herring)
(bkz: bela tarr)
(bkz: the man who wasn’t there)
(bkz: the man who fell to earth)
(bkz: spinoza
)(bkz: ömer kavur)
(bkz: edward scissorhands)

tabi bu kadar büyük bir karmaşayıanlamakta hiç öyle kolay değil. sürekli bi e yani bu ne şimdi diyor insan. hacı; o düşen roket midir nedir, ne alakası; var onun filmle diyesi geliyor izleyicinin, ki zaten ben bir noktadan sonra bunu nerden araklamış a bak bu da bundan çalmış demekten bir anlam bütünlüğü de kurmak çabasından vazgeçtim. hı; evet karsı; gördük, beğendik bile... ama bu kadar ödülü veren juri üyeleri hiç mi film izlemiyorlar?

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol