kornerde geride kalan tek futbolcu karizması

floydian
topun rakip takıma geçmesi halinde olası bir kontra atağı tek başına göğüslemek durumunda olan futbolcunun tribünden görünen hali. tabi iki kişinin kontra atağa çıkması halinde maymuna dönebilecek futbolcudur aynı zamanda.
karpuzz
sürünün çirkin ördek yavrusu gibi durur kendileri ama yüksek yürekli tabi aslında.
cesur o, kahraman insan. çünkü rakip takımın herhangi bir kontra atağa çıkma olasılığına karşı orda kendini siper edicek potansiyel baba yiğit, temkinli ve düşünceli bünye.
o da ister bir gol atayım, tribünlere koşayım, koşarken de sağ işaret parmağımı öpüp havaya falan kaldırayım ama işte fedakar o. aslan parçası.
nobran
kısa boylu oldukları için geride kalan ve gol atmaya giden uzun boylu savunma elemanlarının yerini almaya çalışan genellikle savunmaya dönük orta saha oyuncularının sahip oldugu karizmadır. (bkz: edgar davids)
steroid
yıllardır sahip olmayı beklediğim ama sayesinde hiç kız düşüremediğim karizmadır. forvet değilsem günahım ne!..
kekec
aslında fazla karizması var sayılmaz çünkü en geride kalan oyuncu takımın en kazma en kaba futbolcusudur, kontra atak yapan oyuncuları ise foul yaparak durduracağıda kesindir...

(bkz: bülent korkmaz)
(bkz: beşiktaşlı recep)

arada bir kazma olmasına rağmen deve gibi boy olduğu için iyi kafa golu atacağını sanan futbolcularda olabilir bunlar ileride gidebilir ama taraftarın o anda ondan hiçbir beklentisi yoktur...

(bkz: servet çetin)
whiteman
"lan keşke bende ileri çıksamda gol atsam 10 senedir futbol oynuyom bi golüm yok a.q" diye düşünen futbolcudur. hiç karizması falan yoktur kaleciyle sohbet edip, pişti oynarlar. gol olduğu zamanda kimse onun yanına koşmaz herkes kendi arasında eğlenir, kalecide arkasını dönüp seyircileri gaza getirir ve seyircilere sevinç gösterisinde bulunur. ama bizim zavallı defans oyuncusu tek başına havaya falan zıplar, tam golü atan oyuncunun yanına yada teknik direktörün yanına gidecektirki hakem düdüğünü çalar. maç tekrar başlar.
angelus
karizması olduğu yönünde gaza getirilmiş olan futbolcudur.

- aslansın sen kaplansın, bütün defans sana emanet, süpersin.

- süperim mi?

- şahanesin, acı yok, hadi göreyim seni.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol