köpek gibi sevmek

0 /
elma sekeriiii
durumu anlamak isteyenler icin:

sevgilim cicegim her seyim,
ben senin canina köleyim,
öleyim bir istesen ben bin vereyim,
seveyim birak seni cok seveyim!
gömeyim, baska asklari cok derinlere,
bir tek sen;
senin için de ben...(bkz: guller yaniyor)


edit: ba$lık ba$a kalmı$ ulan...
made in heaven
terkedilince;olen sahibinin mezari basinda gunlerce ac susuz nobet tutan bir kopek gibi belki bir gun geri doner umuduyla beklemek,beklemek,beklemek.
deborah
sevdiğiniz kişinin size sahip olduğunu kabul etme durumudur en başta.

onsuz yemek yiyemez su içemez hale gelirsiniz.

sokakta diğer insanlara bakmaya kalkıştığınızda zorla tasmanızdan çekilirsiniz.

sevindiğinizde hoplaya zıplaya etrafında dönersiniz.

son olarak sizi gerçekten sevmiyorsa sokağa atılmaya veya başka birine verilmeye mahkumsunuzdur.
angelus
kimi afrika ülkelerinde ve orta asya nın iç kısımlarında mallık olarak addetilen bir akımdır. bu akımı inceleyen bilimadamları konuya özne olan köpekler üzerinde yaptığı 9.5 yıllık incelemenin akabinde ilgili sevgi türü ile köpeklerin arasında herhangi bir bağ oluşturacak bulguya rastlamadıklarını, köpeklerin bu konuda rahat bırakılması gerektiğini, ki aksi halde peta ile de işbirliği çerçevesinde kamuyu bilinçlendirmeye devam edeceklerini, ha illa seveceksiniz efendi gibi, adam gibi sevin dedikleri öğrenildi.
elma sekeriiii
her insanın ya$amı boyunca en az bir kere ba$ına gelen bir olaydır. bazılarına 2/3 defa oldugu da görülmü$tür, illaki olur yani. kaçınılmazdır.
ilseyim
sarhoşken "köp-pek" gibiye dönüşen seviş şekli. sevilen insanın her yaptığına rağmen, bunları göre göre sevmek, her istediğini yapacak hale gelmek, gururun sıfırlanması, kovulmalara rağmen gitmemek, istenilmeyen yerde durmak... gibi yüzsüzlüklere sebep olur.
gerzekparatoneri
oyle bir sevmek ki, tek bir nefesi bile onsuz almak istememek ornegin. ya da cilginlar gibi, birbirini parcalarcasina kavga ettikten sonra bile, kendi kalp kiriklarinin ustune basip, gerekirse yine kendi ayagini kanatip ’acaba cok mu uzdum’ diye yasli gozlerle ardina bakmak.karsinda cocuklar gibi simardiginda bile, her seye, olur olmaz her seye ’tamam’ demek. odun vermek kendinden cogu zaman. hatta her zaman. cok, cok sevmek iste. oyle bir sey...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol