konuşurken eliyle tırnak işareti yapanlar

igor
gundelik hayatta konusurken kisiye gore onemli bir kelimenin oneminin vurgulanmasi icin kelime soylendigi anda iki elin yukariya kaldirilarak isaret parmaklari ve orta parmaklarin birbirine yapisik tutulmasi sartiyla ust bogumlarin bir kac kez kivrilmasi ile kelimenin onemini vurgulama durumudur. bu durum genellikle hocalarda goruldugu gibi sozluklerde beden bulmus haline de sahit olabilirsiniz. "mesela"
nightbreeze
bu kişilerin bir de iki parmağını önce kendi gözlerine götüren sonra da size doğru doğrultup ’’gözüm üstünde’’ demeye çalışanları vardır ki herkes tarafından sevilir ,dikkate alınır ve asla dalga geçilmez.
salome
konusurken eliyle tirnak isareti yaparlar hatta hem yapar hem de "tirnak icinde" diye telafuz ederler hatta ve hatta yaziya dokerler; ne kadar da "antipatik" degil mi!? ayrica bunlar herseyi pek bi abartirlar iskontolu dinlemek gerek!
nickmickyock
konuşurken işaret ve orta parmak kombinesi ile tırnak işareti yapan kişilerdir.

bir de bunların yeni modelleri vardır ki evlere şenlik bu kişiler dans ederken ufo gören ancak gördüğü ufo ile daşak geçen masum köylü misali benim antenlerim var der gibi tırnak işareti yapmaktadırlar.

bunların elleri yorulan cinsleri ışıklı şeytan boynuzu takarlar.

ohcaptainmycaptain
Türkçe'deki ''güya'' anlamına gelir, ifadeyi hafife almayı, hatta dalga geçmeyi belirtir. Bizim kültürümüzdeki jestlerden değildir, tahminen İngiliz jestidir.
criminalwhiterabbit
Geçenlerde bir video izledim. Kapalı bir hanım kızımız şal bağlamayı anlatırken yapıyordu sürekli . Ben kullanmıyorum çok yapmacık duruyor. Yapan arkadaşlarım var. Öyle de ispiyoncuyumdur..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol