koku

0 /
pariscombo
partick suskind "das parfume" kesinlikle okunmalidir. giris kismi derin ve agdali betimlemeler ve tasfirlerle doludur ilk etapta sikici gelebilir ama ardindan soluksuz okunan bir kitaptir.israrla tavsiye edilir..
sanssyz kurbaga
bir seyi koklamakla onu yemek arasinda cok fark yoktur. aslinda koklamak bir seyin partikullerini burnumuzla sindirmemizdir. cunku kokladigimiz seyin ufak parcaciklarini icimize aliriz. koku kokan seyin havaya karismasidir. yani neymis herseyi koklamiyormusuz.
ilean
sukur ki cabuk yorulan bir duyudur.uzun sure ayni koku alinirsa hissedilmez bu da lagim cukurlarinda calisan iscilerin isini kolaylastirir.
xerxes
bir zamanlar benim için çok şey ifade eden ama gerçek aşkın ne olduğunu kafasında henüz tanımlayamayacak olgunlukta olan eski kız arkadaşımın bana doğumgünümde armağan ettiği patrick süskind romanı...

şimdi bu kitap bana acı veriyor dostlar...

bir an önce bitirip hayatımdan çıkarmak istiyorum o kitabı...

çünkü bana acı veriyor, onu hatırlatıyor...

bitsin bu işkence...
spooky
beyza durmaz’in seslendirdigi sevgiliye ozlemin kokuyla anlatildigi sarki. sozleri bir sozluk gelenegi olarak copy paste seklinde:

tam unuttum diyorken
yola devam ederken
köşe bucak gezerken
nerden geldi bu koku

bu kokuyu sürmeyin
beni deli etmeyin
sevdigimin kokusu bu
sürüp sürüp gezmeyin

bu kokuyu sürmeyin
beni deli etmeyin
sevdigimin kokusu bu
sürüp sürüp gezmeyin

beni deli etmeyin
bu kokuyu sürmeyin
askımı deprestirip de içimi titretmeyin
metepala
kokuyu algılayabilmek için, burnun temas ettiği şeyin gaz halinde olması gerekmektedir. nitekim burunları sıvı ile doldurulan kişilerin herhangi bir koku alamadıkları tespit edilmiştir.
abyss
orjinal adı das parfum olan patrick süskind romanı kitabı.. geçtiğimiz sene sinema filmine uyarlandı.. filmin adı perfume: a story of a murderer.. filmi henüz seyretmemiş olanlar için başarılı bir uyarlama olduğu söylenebilir..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol