kibritci kiz

chaconne
cocuk klasiklerinden beni en darmadagin edeni. bunalima girdigimi hatirliyorum bunu okudugumda. kibrit cakip hayal kuran ve butun copleri bittiginde olup giden fakir bir kibritci kizin hikayesini anlatir.
lenore
çöp oğlanla kibrit kızın aşkı
kibrit kız pek hoştu.çöp oğlan perişan halde!..endamına kapıldı:
"ateşlidir herhalde!"kibrit kızla arası aşk ateşiyle doldu.bizim sevdalı oğlan yandı bitti kül oldu.tim burton
greyfurt
hala ic titreten hikayedir. vicdan sahibi bir cocugun küçük yüreğine indirilen balyozdur. bence yas sınırı konulmalıdır.
ilseyim
duyarsız topluma ve kapitalizme yönelik bir eleştiri niteliği taşıdığını düşündüğüm andersen masalı. aileleri öyle söylediği için sokak çocuklarına yüz çeviren çocukların, o kaçtıkları sokak çocuklarının iç dünyasını anlamasını sağlayacak bir hikaye.
armour
----------------------------
#693647

-kibritçi kız- ya çok üzüldüm sana valla yetişebildin mi bari partiye. merak ettim.bende çok az bi farkla partiyi kaçırdım.eskişehir üzerinden geliyorum demişsin nerden geliodun baya uzak nasıl göze aldın ya.neyse umarım yetişmişsindir.

-----------------------------kendisinden özür dilemek istediğim, partiyi kaçırmış olmasına çok üzüldüğüm yazar. hatta ikimiz için bir parti düzenlemeyi bile düşünmüyor değilim.
guybrush
bu kız her bir kibriti yaktığında hayal ettiği şeyler gerçek oluyor du bir çizgi filimdi galiba küçükken izlemiştim.
italyan
suan melankoli ve bir sürü ruhsal problemin altında yatan sorunun bu hikaye olduğuna inanıyorum.bu hikayeyi bilenlerin ruhsal durumu muhakkak bozuktur.
fasa fiso
cocuklara anlatilmasi, okutulmasi aslinda sakincalidir bu masalin.icinde buram buram aci, gozyasi ve elem kokmaktadir.ki hepimizi derinden etkiledigi gibi kucuk cocuklari da etkilemektedir .daha cok buyuklerin okuyup, ders almasi gereken bir hikayedir.hala sokaklarda o kadar evsiz cocuk var ki, yilbasi geceleri soguktan donacak vaziyete gelen.sadece usuyen degil yuzlerce cocuk esirgeme kurumu nda kalpleri buz kesmis cocuklar duruyor, sevgi ve ilgiye muhtac.sicak evimizin pencerisini acip disariya baktigimizda herkesin bizim kadar sansli olmadigini gormemiz icten degil.ki andersen bu hikayeyi yazarken sadece kibritci kizi dusunmedi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol